Aktivnějšího života docílíte s pomocí sporttesteru

,

Začít pravidelně běhat nebo pravidelně praktikovat jakýkoliv sport je náročné. Potřebujete pro to hodně přesvědčení a silnou vůli. Každá vnější pomoc je tedy vítaná. Fungovat tak může i sporttester. Nevíte, co to je? Je to zařízení, které vám pomůže s motivací do zdravějšího života. Pokud nevěříte, v článku níže vám to osvětlíme.

 

Ohlídá Vaši aktivitu

Nejdůležitější vlastností sporttesteru je to, že vás bude informovat o vaší aktivitě. Změří kolik jste toho nachodili, neběhali nebo třeba najezdili na běžkách nebo kole. Zároveň dokáže ohlídat i kvalitu vašeho spánku. Protože ačkoliv se to někomu nemusí zdát, spánek je klíčový pro zdravý životní styl.

Sporttester vám také umí změřit tepovou frekvenci a okamžitě určí zda cvičíte správně. Mnohdy se totiž stává, že člověk cvičí jako o život, ale forma nikde. Tomu se můžete vyhnout právě s sporttesterem. Na základě tepové frekvence zjistí, jestli cvičíte dostatečně intenzivně a spalujete tedy kalorie či nikoliv. Některé modely se prodávají s hrudním pásem, který měří podobně přesně jako EKG.

 

Ukládá trasu

Obrovskou výhodou chytrých sporttesterů je jejich přesná GPS. Detailně ukládají trasy, na které se vydáte např. v průběhu běhu. Zároveň vás dokáží upozornit a navést na lepší cestu a máte s nimi jistotu, že se již neztratíte. A vzhledem k tomu, že se trasy ukládají, můžete si je zpětně porovnat a zjistit, která byla nejefektivnější a třeba se na ni vrátit.

 

Propojení s telefonem

Možnost propojení sporttesteru s telefonem pomocí bluetooth je už v podstatě základ. Při propojení máte totiž kompletní přehled o vašem cvičení – srovnání tréninků, spánku a pohybu a to napříč týdnem i měsícem. Některé modely navíc umí přijmout hovor nebo zobrazit náhled SMS. Nemusíte se tak rozptylovat vytahováním telefonu.

Dovednosti

Zveřejněno

22. 2. 2021