Aku sekačky dobývají zahrady: Jak vybrat tu pravou

Už se nemusíte trápit s prodlužovacími kabely! Akumulátorové sekačky si získávají srdce zahrádkářů díky pohodlí a svobodě pohybu, kterou nabízí. Žádné kabely, žádné omezení – sekání trávy bez starostí, že přeseknete kabel. Snadná manipulace i v náročném terénu a mezi překážkami je díky aku sekačce hračkou.

Proč si pořídit aku sekačku?

Hlavním trumfem akumulátorových modelů je absolutní svoboda pohybu. Žádné kabely, žádné omezení! Sekání bez starostí o zachycení či přejetí kabelu usnadňuje práci i v náročném terénu a mezi překážkami. Navíc si užijete tichý provoz, ideální pro klidné sousedství i pro ranní či večerní sečení. Akumulátorové sekačky jsou také šetrné k životnímu prostředí, protože neprodukují žádné emise výfukových plynů. Potěší vás i nízká údržba, jelikož odpadá výměna oleje, svíček a filtrů. Navíc se snadno skladují i bez benzínu. A v neposlední řadě oceníte lehkou konstrukci, s níž se i méně zdatní uživatelé snadno manipulují.

Na co si dát pozor při výběru aku sekačky?

Hlavní nevýhodou akumulátorových sekaček je omezená výdrž baterie. Doba provozu se pohybuje mezi 1 a 3 hodinami v závislosti na kapacitě baterie. Nutnost dobíjení, které trvá několik hodin, může být pro majitele velkých zahrad problematická. Proto se pro rozlehlé pozemky doporučuje pořízení přídavné baterie. Dalším aspektem je výkon. V porovnání s benzínovými modely sekačky s bateriemi hůře zvládají hustou a vysokou trávu i náročnější terén. V neposlední řadě je potřeba počítat s vyšší pořizovací cenou akumulátorových modelů oproti sekačkám s kabelem.

Jak vybrat tu pravou aku sekačku?

Při výběru akumulátorové sekačky zohledněte především velikost trávníku. Pro menší zahrady (do 500 m²) postačí sekačka s menší kapacitou baterie. Pro větší plochy (nad 1000 m²) volte modely s výkonnější baterií a zvažte i pořízení přídavné. Důležitý je i požadovaný výkon. Pokud máte hustý a vysoký trávník, hledejte sekačku s větším výkonem motoru a šířkou záběru. Zamyslete se i nad funkcemi, které vám usnadní práci. Některé modely nabízí mulčování, pojezd kol, možnost nastavení výšky sečení a další. Nezapomeňte na porovnání cen a zohledněte i cenu náhradní baterie.

Akumulátorové sekačky představují komfortní a ekologickou alternativu k modelům s kabelem i benzínovým sekačkám. Jsou ideální pro menší a středně velké zahrady, kde oceníte jejich tichý provoz, snadné manévrování a absenci kabelů. Pro perfektní výběr zohledněte velikost trávníku, požadovaný výkon a funkce a nezapomeňte si porovnat ceny. Pravidelnou údržbou baterie prodloužíte její životnost a budete si moci užívat bezproblémový provoz vaší akumulátorové sekačky po mnoho let.

Oblíbené modely aku sekaček

 

Makita DLM330Z recenze

Einhell GE-CM 36/37 Li 3413170 recenze

Riwall PRO RALM 3820 set AM18E2001003B recenze

Fieldmann FZR 70335-A 2x20V recenze

Bosch UniversalRotak 2x18V-37-550 0.600.8B9.E00 recenze

Dovednosti

Zveřejněno

4. 7. 2024