Bezkontaktní platby hodinkami s NFC. Které jsou ty nejlepší?

,

Bezkontaktní platby jsou pro nás pohodlné, rychlé a už jistou samozřejmostí. Málokdo si dokáže představit návrat ke vkládání platebních karet do terminálů nebo dokonce placení hotovostí. A s pokrokem technologie už část z nás ani nesahá po kartě, ale spoléhá na telefon nebo na chytré hodinky. A právě na poslední zmiňovaný způsob plateb se dnes zaměříme. Přiblížíme si stručně, jak placení přes hodinky funguje a ukážeme vám i ty nejlepší modely.

 

NFC je nutností

Pro platby chytrými hodinkami je nutné, aby obsahovaly technologii NFC. Což je zkratka pro Near Field Communication. Ta umožňuje na velmi malou vzdálenost (asi 4 cm) přenášet informace mezi elektronickými zařízeními. Tato technologie je tedy ideální pro převádění klíčových dat při finančních transakcích. Takže pokud si přejete platit hodinkami, NFC je pro to klíčové.

 

Jak to funguje v praxi?

Pokud vaše hodinky obsahují NFC, posledním krokem je do nich nahrát svoji platební kartu. Zde je nutné si pohlídat, aby vaše banka toto umožňovala. Nemusíte se však příliš bát, drtivá většina bank v ČR toto podporuje. Podrobný návod najdete na jejich stránkách, ale princip je zpravidla pořád stejný. Stačí naskenovat do hodinek vaši kartu, zadat několik údajů z ní a pak, až banka tento krok schválí, můžete jednoduše a bez problémů platit. Celý tento proces navíc zabere jen pár sekund.

 

Nejlepší modely hodinek s NFC dle recenzí uživatelů

Apple Watch Series 5, 44mm recenze

Fitbit Versa 2 recenze

Garmin vívoactive 4 recenze

Fossil FTW4018 recenze

Dovednosti

Zveřejněno

10. 10. 2020