Chcete herní tablet? Známe žebříček těch nejlepších

Herní tablet by měl vynikat především kvalitou obrazovky a dobrým vnitřním vybavením, které utáhne i tu nejnáročnější hru. Proto pokud sháníte herní tablet, je dobré výběr neuspěchat a pečlivě si prostudovat specifikace co nejvíce zařízení. Na co konkrétně se zaměřit, si ukážeme v tomto článku. 

Velikost obrazovky

Herní tablet musí mít velkou obrazovku. Jedině tak bude prožitek ze hry dobrý – ovládání postav bude snazší, grafika a text budou lépe viditelné. Minimem by měla být úhlopříčka 8 palců, ideálně ale hledejte modely s 10 palci a více. Také si zjistěte, jaký má tablet maximální podporované rozlišení a maximální obnovovací frekvenci. Čím vyšší budou obě čísla, tím lepší.

Operační systém

Na výběr je zde dvou možností – Android nebo iOS. První zmiňovaný ocení hlavně fanoušci emulátorů konzolí. Systém umožňuje instalovat jakýkoliv software či mody. Android je tak velmi snadné přizpůsobit individuálním preferencím. Na druhou stranu, iOS se nachází jen v omezeném množství zařízení a proto mají hry nainstalované na tento systém vyšší výkon. Navíc i starší modely iPadů dostávají nejnovější aktualizace, což u Androidu není běžné. Problémem u iOSu je ale jeho uzavřenost – nenainstalujete na něj nic, co není dostupné v oficiálním obchodě.

Reproduktory

Reproduktory dokáží hraní výrazně zpříjemnit. Dražší tablety mají hned čtyři a právě toto množství zaručuje vynikající kvalitu zvuku. Možná ale ještě lepším řešením je pořízení si sluchátek.

Nejlepší modely herních tabletů

Samsung Galaxy Tab S7+ 5G 128GB SM-T976BZNAEUE recenze

Asus Rog Flow Z13 90NR07Z1-M00780 recenze

Apple iPad Pro 12,9 (2021) 256GB WiFi Silver MHNJ3FD/A recenze

Apple iPad Air 2020 256GB Wi-Fi + Cellular Silver MYH42FD/A recenze

Dovednosti

Zveřejněno

21. 10. 2023