Chcete vlogovat? Víme jakou kameru si pořídit

,

Natáčení videí a jejich publikování na nejrůznější sociální sítě nebo stránky, se stalo velmi populární. K získání diváků potřebujete nejen zajímavý obsah, ale také kvalitní obraz. Toho dosáhnete jedině s dobrou kamerou. V dnešním článku se podíváme na to, co by měla mít každá dobrá vlogovací kamera. 

 

Vysoké rozlišení

Abyste dosáhli dostatečné ostrého obrazu, potřebujete kameru, která umí nahrávat ve vysokém rozlišení. U většiny modelů najdete Standard Full HD, což zaručuje kvalitní obraz a pro běžného uživatele to stačí. Pokud však chcete nejlepší možný obraz, který technologie umožňuje, vyberte kameru s rozlišením 4K. Podobně důležitý je také parametr rychlosti záznamu. Nejběžnější jsou fotoaparáty, které zachytí 30 snímků za sekundu. Pokud ale plánujete zachycovat dynamické záběry, raději si kupte kameru se záznamem 60 snímků za sekundu. Výrazně vám to ulehčí práci při editování videa.

 

Stabilizace obrazu

Klíčem k dobrém videu je hladký obraz bez rozmazání. S tím vám pomůže do kamery zabudovaná stabilizace, která bude eliminovat vibrace, které na ni můžou během natáčení působit. Výsledkem budou kvalitní videa, která můžete natáčet beze strachu z toho, jak dopadnou.

 

 

Automatické zaostřování

Vlogování je velmi dynamické a je běžné, že budete muset kameru odložit. Nebudete tedy moci hlídat to, jak kamera zaostřuje. Proto je automatické zaostřování důležité – zajistí, že obličej bude neustále v dokonalém zaostřovacím bodě. Nestane se tak, že byste byli rozmazaní, nebo nebyli vůbec vidět.

 

Přítomnost konektoru

Kamery mají zpravidla špatný mikrofon. A proto je pro tvorbu kvalitních videí nutné spolu s kamerou pořídit rovnou také mikrofon. A právě kvůli tomu si dejte pozor, aby měla kamera konektor sluchátek 3,5 minijack. Ten vám umožní k ní připojit nejrůznější příslušenství, včetně mikrofonu.

 

Velikost

Vlogování se často odehrává v terénu. Proto je dobré věnovat pozornost velikosti kamery. Příliš velké zařízení by mohlo přinést mnoho zbytečných komplikací. Proto vždy vybírejte raději menší kameru než tu větší, pokud obě splňují vaše další požadavky. Optimální hmotnost vlogovací kamery je kolem 600 gramů – nebudete tak mít problém ji nést v jedné ruce.

Dovednosti

Zveřejněno

18. 7. 2021