Co mohou umět malé chytré spotřebiče

Malé chytré spotřebiče vám ulehčí každodenní povinnosti. Proto vlastně vůbec vznikly. Některé z nich si představíme v dnešním článku.

Než se pustíme do představení konkrétních chytrých spotřebičů, vysvětlíme, co si vlastně pod pojmem „chytrý” představit. Oproti normálním zařízením mají v sobě element automatizace. Ten usnadňuje provádění jednotlivých úkonů. Mnoho z takových spotřebičů můžete ovládat na dálku pomocí aplikace v chytrém telefonu. Stačí mít doma dobré připojení k internetu. Při nákupu chytrého spotřebiče se zaměřte na to, jaké funkce má. Právě tyto funkce jsou tím, co dělají tento typ zařízení tak atraktivní. 

Chytrá žehlička

Žehlička není pravděpodobně první spotřebič, který vás napadne, když se řekne chytrá domácnost. Přitom právě tento druh žehliček nabývá neustále na popularitě. Jakákoliv pomoc při tak zdlouhavé práci jako je žehlení oblečení se hodí. A ačkoliv chytrá žehlička zatím nevyžehlí sama, práci vám ulehčí. Užitečná je hlavně funkce Ochrana tkaniny. Žehlička sama přizpůsobí parametry jako výstup páry či teplotu tomu, jakou látku zrovna žehlíte. Už se tak nemusíte bát toho, že něco nechtěně spálíte. 

Chytrá konvice

Dalším z chytrých spotřebičů jsou konvice. Zvládnou toho totiž mnohem víc než jen uvařit vodu. Nově také dokáží ohřát vodu na požadovanou teplotu (ne tedy až do bodu varu) nebo dokonce po nějakou dobu udržovat teplotu vody na stanové úrovni. Někoho potěší také ovládání na dálku pomocí telefonu. Když přijdete domů, voda už na vás bude čekat. 

Robotický vysavač

Z chytrých spotřebičů rozhodně nejde nezmínit robotický vysavač. Ten za vás totiž uklidí. A to aniž byste museli dělat něco víc než ho zapnout. To můžete dokonce na dálku přes telefon. Takže když se vrátíte domů, bude všude vyluxováno (případně i vytřeno, pokud máte robota s funkcí mopování). A jak to funguje? Robot má na sobě senzor, kterým se orientuje v prostoru. Bez problému se vyhne jakékoliv překážce a vyluxuje každý dostupný kousek země.  

Dovednosti

Zveřejněno

25. 2. 2024