Co si vybrat: chytré hodinky nebo chytrý náramek?

Chytré hodinky nebo chytrý náramek? Obě zařízení jsou si velmi podobná a mají i podobné využití. Přesto jsou v nich rozdíly, které je dělají vhodné pro různé typy lidí. V dnešním článku náramky a hodinky porovnáme a zjistíme, v čem se liší.

Chytré hodinky

Chytré hodinky svým tvarem a velikostí připomínají klasické hodinky. Rozdíl je samozřejmě v procesoru, který se v hodinkách skrývá. Ten nejen ukazuje čas, ale také umožňuje spouštět nejrůznější aplikace. Vybavené jsou také různými senzory. Hodinky tak dokáží získat spolehlivá data o vaší fyzické aktivitě a zdravotním stavu. Ale až propojení s telefonem jim dodá zajímavé a užitečné funkce. Z některých modelů hodinek tak můžete psát a posílat zprávy nebo dokonce volat. To z nich dělá vhodné zařízení nejen pro sportovce, kteří na něm sledují svůj progres, ale i pro běžné uživatele. Slabostí některých chytrých hodinek je baterie. Čím více funkcí mají, tím méně vydrží. Seženete modely s výdrží od jednoho dne do 14 dnů.

Chytré náramky

Chytré náramky jsou často také nazývány sportovní náramky. Jsou menší než chytré hodinky a mají méně funkcí. Dokáží sledovat čas, číst notifikace z telefonu a sledovat údaje jako je počet kroků a aktuální tep. Díky tomu všemu jsou levnější než chytré hodinky. Výhodou je i jejich malá váha. Rychle zapomenete, že je vůbec máte na sobě. 

Cenové rozdíly

Z obou druhů produktů lépe cenově vychází chytré náramky. Nejlevnější modely vyjdou na přibližně 500 korun, ty nejdražší tak na 3 000 korun. Chytré hodinky neseženete levněji než za tisíc korun. A ceny nejdrazších modelů šplhají do desetitisíců

Srovnání

Jednoznačně říct, jestli je lepší náramek nebo hodinky samozřejmě nejde. Záleží na tom, co všechno má vaše nové zařízení umět. Obě řešení jsou velmi populární. Prvním rozhodujícím prvkem bývá velikost. Chytré hodinky jsou o dost větší než náramek, což někomu nemusí vyhovovat. Na druhou stranu připomínají klasické hodinky. Dalším důležitým rozdílem je vybavení. Jestliže vám stačí, že vaše zařízení zobrazí základní parametry jako čas, počet kroků nebo notifikace z telefonu, bude vám vyhovovat chytrý náramek. Pokud ale chcete něco víc, budete potřebovat už chytré hodinky. Přes ně budete moci telefonovat, odpovídat na zprávy, platit, přehrávat hudbu a mnohé další.

Dovednosti

Zveřejněno

21. 3. 2024