Fotky z dronu dodají šmrnc albu z dovolené

,

Pořizování fotografií kdykoliv a kdekoliv je díky současným technologiím už samozřejmostí. Prakticky každý vlastní chytrý telefon s velmi kvalitním fotoaparátem. Ale i když možností, jak s telefonem fotografovat je velmi mnoho, můžou se některé z nich okoukat. Jako neobvyklá alternativa se nabízí pořizování fotek pomocí dronu. Už dávno to není hračka dětí nebo podivínů. Naopak stává se čím dál dostupnějším a ve využití variabilnějším zařízením. Poskytne vám například impozantní snímky z výšky a tím ozvláštní vaše rodinné album.

Jako skoro ve všem, je i u dronů nabídka veliká a často velmi nepřehledná. Je pak těžké vybrat přístroj, který bude vyhovovat potřebám uživatele. Máme tu proto několik zástupců, kteří jsou spolehlivý a nebudou nudit.

Největším hráčem na trhu je značka DJI. Je to značka, jejíž produkty jsou velice kvalitní a málokdy zklamou. To se ovšem odráží i na ceně, která může být vyšší. Nejznámější a nejprodávanější je jejich řada Phantom. Zástupcem této řady je Phantom 4 Pro. 

DJI – Phantom 4 Pro + DJI Goggles – DJI0422CG recenze

Tento model je ještě jeden z těch neskladných. Ale zmíněný nedostatek vyrovná několika přednostmi. Je vybaven vynikající kamerou, která je schopna natáčet až ve 4K rozlišení. Přenos umožňuje až na 7 kilometrů a můžete si na telefonu, tabletu nebo brýlích zobrazit, co vidí dron v přímém přenosu. Především začátečníky potěší i zabudovaný systém, který včas detekuje překážku a zabrání tak srážce.

Dalším modelem od stejné značky je Mavic 2 Pro. Od předchozího modelu se liší především tím, že je mnohem skladnější. Pohodlně ho uložíte do větší kapsy. Opět můžete online sledovat přenos z dronu a má dokonce o trochu delší letový čas – až 31 minut.

DJI – Mavic 2 PRO DJI Goggles Racing Edition – DJIM0258G recenze

Poslední dron pochází od společnosti Autel – Autel Evo. Kvalitami dosahuje i na modely řady DJI, ale díky tomu, že je firma americká, je její obstarání v Evropě trochu komplikovanější. Disponuje solidní 4K kamerou. Opět nechybí senzory na zabránění kolize a ve vzduchu se udrží kolem 30 minut. Velkou výhodou je oproti ostatním zabudovaná obrazovka přímo na ovladači. Ušetří to člověku práci s propojováním a nastavováním externí obrazovky.

Dovednosti

Zveřejněno

9. 7. 2020