Funkce, které u nové myčky nádobí oceníte

Moderní myčka nádobí je neocenitelným pomocníkem v domácnosti. A to v případě, že myje nádobí po několika členné rodině, nebo po jednom člověku. Navíc výrazně snižuje spotřebu vody a čas, který by jinak bylo nutné strávit ručním mytím nádobí, je možné zaplnit jinak a lépe. Určitě je to pro mnohé nepostradatelný pomocník. Při výběru nové myčky se proto mimo jiné zaměřte na její funkce. Ty vám život ulehčí ještě více.

 

Ekonomické mytí

Ekonomické mytí je jednou z nejpraktičtějších funkcí myček. Doteď to bývalo tak, že k tomu, aby se mytí v myčce vyplatilo, musela být plná. Občas se ale stane, že se prostě nezaplní, a přesto potřebuje zapnout. To je bez problému možné, pokud máte program ekonomického mytí – přizpůsobí totiž množství spotřebované vody a energie menšímu počtu nádobí.

 

Napařování

Moderní myčky umí nejen důkladně vyčistit, ale nyní i sterilizovat. Provádí se to pomocí horké vody s teplotou kolem 80 až 90 °C. Úspěšně zničí jakékoliv mikroorganismy a hodí se proto do malých gastro provozů nebo do rodin s dětmi.

 

Čas zapnutí

Nejlepší je nádobí vyndat chvíli poté, co se domyje. Je krásně suché a voní. Naopak to je, pokud myčka zůstane několik hodin po dokončení programu zavřená. Teplý vzduch uvnitř se může zapařit. Tomu lze předejít, jestliže na myčce nastavíte časovač a ona se zapne tak, aby domyla těsně než přijdete domů. Bez problému ji poté můžete vyndat, nebo alespoň otevřít, pokud na ni nemáte čas hned.

 

Nejlepší produkty dle recenzí uživatelů

BEKO DIN 26410 recenze

BEKO DIN 28430 recenze

Beko DIN 28423 recenze

Beko DTC 36610 W recenze

BEKO DIS35020 recenze

Dovednosti

Zveřejněno

19. 1. 2022