Jak doma zesílit signál WiFi

Máte doma vlastní bezdrátovou síť, ale nejste úplně spokojeni se silou jejího signálu, i když jste si koupili výkonný router? V takovém případě je váš router pravděpodobně špatně umístěn. Kam tedy WiFi router dát, aby signálem pokryl všechny potřebné místnosti? V článku níže jsme si pro vás připravili několik tipů.

Router dejte do středu

Podle rozlohy plochy, kterou chcete signálem WiFi pokrýt, je třeba router vhodně umístit. Obecně platí, že nejlepší je dát ho co nejvíce doprostřed určeného prostoru. Vždy je výhodnější dát router do středu domu/ bytu či místnosti než na jeden či druhý konec.

Nikdy ne na zem

Je-li to možné, vždy router umístěte někam do výšky. Někam na nábytek nebo ho uchyťte na zeď přibližně do úrovně očí. Nikdy ho neumisťujte na zem, protože tam bude mnoho překážek, které signál budou blokovat.

Pozor na věci, které signál blokují

Jako každý jiný signál, i WiFi může být určitými věcmi blokována. Velmi špatně se šíří např. vodou. Router tedy neumisťujte vedle akvária. Podobně ho nedávejte ani vedle kovových předmětů (např. zrcadel) nebo ke tlustým stěnám. Finální umístění routeru si vždy dopředu promyslete.

WiFi signálu vadí i ostatní elektronika

Velmi často se stává, že je WiFi router umístěn za televizorem. Ale ani to kvalitě signálu neprospívá. Elektronika jako jsou televizory, ledničky, reproduktory, mikrovlnky a další dosah signálu výrazně zmenšují. Nemusíte ale router přemisťovat od nich o velký kus, stačí když nebudou např. za televizí, ale kousek vedle ní.

Dovednosti

Zveřejněno

2. 8. 2022