Jak na nákup myčky?

Nákup nové myčky může být zastrašující. Existuje mnoho modelů stejné výšky a šířky s podobnými nerezovými povrchovými úpravami a zdánlivě podobnými funkcemi. Jak si vybrat?

Myčky nádobí jsou více funkční a chytřejší než kdy jindy, takže pokud víte, co hledat, můžete řídit řadami a najít myčku, která vám nejlépe vyhovuje. Než se rozhodnete jít do obchodu či začít prohlížet e-shopy, stanovte si částku, kterou hodláte do nákupu nové myčky investovat.

Čistící síla

Čistící výkon je obtížné předvídat na základě výrobce nebo ceny. Můžete se řídit podle doporučení a recenzí. Když z nádobí seškrábete zbytky jídla či ho opláchnete, pravděpodobně ho z myčky vytáhnete vždy čisté. U lepších myček nádobí není nádobí potřeba oplachovat.

Úroveň hluku

Na rozdíl od čisticího výkonu, hluková charakteristika myčky nádobí často přímo souvisí s její cenou. Pokud chcete tichý model, můžete očekávat, že zaplatíte podstatně více.

Uvědomte si, kde máte vaši myčku umístěnou. Zejména v domech a bytech, kde je kuchyně propojena s obývací částí, jistě oceníte tišší model.

Rychlost a cykly

Většina myček nádobí má několik cyklů mytí. Nejčastější je standardní cyklus, který umývá „všehochuť. Ten doplňují programy na hodně znečištěné nádobí, jako jsou pánve a hrnce, programy na křehké nádobí, jako jsou sklenice na víno.

Většina myček má také úsporný program, kdy omývá pouze jedno patro nebo EKO program, který má nižší spotřebu vody a energie, ale trvá déle. Dalšími programy, které u myčky využijete je oplachování nebo nastavení teploty.

Typ myčky

Standardní velikost myčky nádobí je 60 cm, ale prodávají se i menší varianty, které řeší problém s nedostatkem prostoru. Dalším faktorem, který je třeba zvážit je design myčky. Nejběžnějšími jsou nerezová a bílá, ale existují i jiná barevná provedení. Ovládací panely mají myčky dotykové a fyzické. Některé myčky ukazují kolik času zbývá do konce cyklu, ale není to pravidlem.

Kapacita a využití prostoru

Navzdory skutečnosti, že všechny standardní myčky nádobí jsou široké 60 cm, kapacita od modelu k modelu se liší. Špičkové myčky nádobí mají více prostoru pro nádobí a také mají více trysek, které pomáhají proniknout vodě do menších prostor.

Dovednosti

,

Zveřejněno

28. 6. 2020

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *