Jak na výběr chytrých hodinek pro dítě

,

Chytré hodinky pro dítě je věc, o které by měl slyšet každý rodič. Jedná se totiž o velmi moderní a praktickou pomůcku, jak ohlídat své menší děti a mít tak jistotu, že jsou v pořádku a bezpečí. Zároveň se nenechte zmást. Chytré hodinky pro děti jsou úplně něco jiného než ty pro dospělé. Mají velmi omezené funkce a plně je ovládáte ze svého vlastního telefonu. Dítě tedy žádný telefon nepotřebuje. Lze z nich volat a pro malé děti je těžší je ztratit. Pojďme se proto podívat na několik užitečných funkcí, které z nich dělají ideální rodičovskou pomůcku. 

 

GPS sledování

Ačkoliv sledování dětí na dálku může být pro někoho stále kontroverzní téma, pravdou je, že občas se to může hodit. Každé dětské hodinky s GPS trackerem využívají satelity k určení polohy zařízení. Jsou velmi přesné při vyhledávání venku, ale ne už tolik uvnitř budov. Zjistíte tedy s nimi, jestli vaše dítě dorazilo ze školy na trénink, ale ne už, jestli je ve správné třídě. Důležité je si uvědomit, že tyto hodinky potřebují k přenosu dat o poloze k vám mobilní data. Do hodinek se tedy musí umístit SIM karta s aktivními daty. Před nákupem je dobré vzít do úvahy i tyto dodatečné náklady.

 

Telefonování

Většinu hodinek, do kterých je možné vložit SIM kartu, je možné využít ke komunikaci s dítětem. Podobně jako mobilní telefon. Hodinky mají vestavěný mikrofon i reproduktory, které tuto komunikaci umožňují. Do hodinek je možné nastavit seznam povolených kontaktů a hovory z jiných čísel budou automaticky blokovány. Většina hodinek s možností telefonování obsahuje i SOS tlačítko. Pokud ho dítě zmáčkne, automaticky to vytočí určené číslo a vy se tak rychle dozvíte, co se s vaším dítětem děje.

Některé modely hodinek obsahují navíc funkci pro odposlech, bez zahájení hovoru. Umožňuje vám poslouchat, co se v reálném čase děje a říká v okolí vašeho dítěte. Může vám to pomoci například zjistit, jestli je vaše dítě šikanováno nebo ne.

 

Geofencing: pokročilé sledování

Tato funkce vám umožní stanovit oblasti, ve kterých se dítě může pohybovat. Například cestu z domova do školy. Pokud se dítě ocitne mimo takovou zónu, dostanete upozornění. Lehko zjistíte, jestli třeba dítě není za školou. Můžete si díky ní nastavit i upozornění, když dítě dorazí ze školy domů. Nemusíte se tedy spoléhat na to, jestli vám dítě zapomene nebo nezapomene zavolat. Některé hodinky mají funkci, které vás upozorní na to, když si dítě hodinky sundá. 

 

Odolnost

U nových hodinek si dejte pozor na jejich odolnost vůči prachu a vodě. Označuje se značkou IP, kterou následují dvě čísla. To první udává odolnost vůči prachu a jiným pevným látkám, to druhé jejich voděodolnost. Čím vyšší čísla, tím samozřejmě lepší. Nelze totiž očekávat, že se k nim děti budou chovat kdovíjak citlivě. Rozhodně tedy nechoďte pod IP67. 

 

Pět nejlepších modelů dle recenzí uživatelů

LAMAX WatchY2 recenze

TCL MOVETIME Family Watch 40 recenze

Wonlex SmartWatch GW500S-1 recenze

Secutek SWX-KT03 recenze

dokiwatch dokiPal recenze

 

Dovednosti

Zveřejněno

8. 11. 2020