Jak připojit telefon k monitoru

,

Mobilní telefon je multifunkční zařízení, na kterém je možné procházet internet, hrát hry, sledovat filmy nebo číst. Už zdaleka neslouží jen k telefonování. K některým ze zmíněných činností však může být malá obrazovka, kterou mobily mají, nedostatečná. V takovém případě je proto nejlepší připojit zařízení k větší obrazovce. Ta se bude mnohem lépe sledovat. V dnešním článku si ukážeme jak na to.

 

Pomocí HDMI kabelu

Připojení mobilu a obrazovky pomocí kabelu je jedno z nejvyužívanějších. Jedním z takových kabelů, které můžete použít, je mikro nebo mini HDMI. Tyto vstupy se totiž běžně vyskytují u tabletů, notebooků a obrazovek. Přesto je dobré si nejdříve zkontrolovat, že ho vaše zařízení. Pokud by se stalo, že nemá, nic se neděje. Bude jenom nutné pořídit si vhodný adaptér. Jeho pořízení není nákladné a použití ani nesníží kvalitu přenosu.

 

Pomocí USB kabelu

Alternativou k HDMI kabelu je micro USB. To najdete u každého telefonu, musíme si však dát pozor u obrazovek. Málokterá má pro něj totiž vstup. Opět se však nabízí řešení v podobě adaptéru.

 

Pomocí dokovací stanice

Posledním způsobem je připojit telefon k obrazovce pomocí dokovací stanice. Pokud zvolíte tento postup, je nutné dát si pozor na to, abyste vše správně zapojili. Telefon musíte připojit k monitoru pomocí HDMI a také k dokovací stanici. Ta musí být zároveň připojena ke zdroji, aby mohla fungovat. Využití dokovací stanice má velkou výhodu v tom, že do ní můžete připojit třeba myš nebo klávesnici. Tím se vám může mnohonásobně ulehčit práce.

 

5 nejlepších monitorů dle recenzí uživatelů

MISURA 3M1303D recenze

Samsung S24F350 recenze

Samsung C27F390FHUXEN recenze

Philips 243V7QJABF recenze

Samsung C24RG50FQZ recenze

Dovednosti

Zveřejněno

1. 8. 2021