Jak správně vybrat kameru do auta a velké srovnání nejoblíbenějších kamer

, ,

Čím dál více automobilů je vybaveno autokamerami. Během nehody, kterou jste nezavinili, to bude právě záznam z tohoto zařízení, který vám pomůže během obhajoby u soudu. Jako u většiny elektroniky je důležitý zvolit kameru s vhodnými parametry, tak aby vám posloužila co nejlépe. Proto přikládáme stručný a přehledný návod, jak vybrat tu nejlepší kameru. 

Záznam

Prvním důležitým kritériem je kvalita záznamu U běžného uživatele postačí i nižší kvalita. Po HD kvalitě je dobré sáhnout jen když potřebujete kvalitní záznam, např. vaší cesty na dovolenou.

GitUp VIOFO A129 GPS Přední kamera recenze

Velikost

Dále se zaměřte i na velikost. Důležité je uvědomit si předem, kam kameru umístíte – nejčastěji se umisťuje nahoru a doprostřed předního či zadního skla. Zároveň ale nesmí za žádnou cenu bránit výhledu, proto doporučujeme volit spíše menší modely.

Displej

Volitelným doplňkem je displej. Kamery s displejem jsou na jednu stranu lépe ovladatelné s možností přehrát si zpětně záznam, ale na druhou stranu jsou také dražší a větší. Navíc je dobré si opět rozmyslet umístění kamery, abyste, když máte displej, na něj dosáhli.

Cel-Tec M6 Dual Zadní kamera recenze

GPS

GPS může být vítanou pomocí. Kamera s touto funkcí dokáže zaznamenat polohu vozidla, a i informace o rychlosti. To nejvíce využívají firmy při kontrole pohybu služebních aut. U některých kamer s touto funkcí se také setkáme s možností detekce rychlostních radarů. Nepracuje ale jako nezákonné rušičky, ale jen řidiče na riziko upozorní.

Detekce pohybu

Detekce pohybu pomůže především proti případným zlodějům. A zároveň šetří baterii zařízení. Autokamery s touto funkcí zapnout nahrávání kdykoliv zachytí pohyb kolem auta. Neběží tedy neustále.

Mio MiVue C310-HD kamera do auta recenze

Baterie

Jsou dva druhy baterii do autokamer. Musíte si vybrat, co vám bude více vyhovovat. Některé kamery je možné napájet přímo z auta, ale existují i modely, které jsou na baterii. Toto je obzvlášť důležité pro kamery s detekcí pohybu – musí fungovat i bez zapnutého motoru.

Ukládání

Důležité je vzít v potaz i způsob ukládání záznamu. Všechny záznamy se většinou automaticky nahrávají na SD kartu. Pokud dojde místo, lze ji jednoduše vyměnit. Další možností je nastavit na kameře smyčku – pokud se karta naplní, nový záznam začne nahrazovat ten starý.

VIOFO A129 zadní kamera recenze

Dovednosti

Zveřejněno

13. 8. 2020