Jak správně vybrat kameru do auta a velké srovnání nejoblíbenějších kamer

, ,

Čím dál více automobilů je vybaveno autokamerami. Během nehody, kterou jste nezavinili, to bude právě záznam z tohoto zařízení, který vám pomůže během obhajoby u soudu. Jako u většiny elektroniky je důležitý zvolit kameru s vhodnými parametry, tak aby vám posloužila co nejlépe. Proto přikládáme stručný a přehledný návod, jak vybrat tu nejlepší kameru. 

Záznam

Prvním důležitým kritériem je kvalita záznamu U běžného uživatele postačí i nižší kvalita. Po HD kvalitě je dobré sáhnout jen když potřebujete kvalitní záznam, např. vaší cesty na dovolenou.

GitUp VIOFO A129 GPS Přední kamera recenze

Velikost

Dále se zaměřte i na velikost. Důležité je uvědomit si předem, kam kameru umístíte – nejčastěji se umisťuje nahoru a doprostřed předního či zadního skla. Zároveň ale nesmí za žádnou cenu bránit výhledu, proto doporučujeme volit spíše menší modely.

Displej

Volitelným doplňkem je displej. Kamery s displejem jsou na jednu stranu lépe ovladatelné s možností přehrát si zpětně záznam, ale na druhou stranu jsou také dražší a větší. Navíc je dobré si opět rozmyslet umístění kamery, abyste, když máte displej, na něj dosáhli.

Cel-Tec M6 Dual Zadní kamera recenze

GPS

GPS může být vítanou pomocí. Kamera s touto funkcí dokáže zaznamenat polohu vozidla, a i informace o rychlosti. To nejvíce využívají firmy při kontrole pohybu služebních aut. U některých kamer s touto funkcí se také setkáme s možností detekce rychlostních radarů. Nepracuje ale jako nezákonné rušičky, ale jen řidiče na riziko upozorní.

Detekce pohybu

Detekce pohybu pomůže především proti případným zlodějům. A zároveň šetří baterii zařízení. Autokamery s touto funkcí zapnout nahrávání kdykoliv zachytí pohyb kolem auta. Neběží tedy neustále.

Mio MiVue C310-HD kamera do auta recenze

Baterie

Jsou dva druhy baterii do autokamer. Musíte si vybrat, co vám bude více vyhovovat. Některé kamery je možné napájet přímo z auta, ale existují i modely, které jsou na baterii. Toto je obzvlášť důležité pro kamery s detekcí pohybu – musí fungovat i bez zapnutého motoru.

Ukládání

Důležité je vzít v potaz i způsob ukládání záznamu. Všechny záznamy se většinou automaticky nahrávají na SD kartu. Pokud dojde místo, lze ji jednoduše vyměnit. Další možností je nastavit na kameře smyčku – pokud se karta naplní, nový záznam začne nahrazovat ten starý.

VIOFO A129 zadní kamera recenze

Dovednosti

Zveřejněno

13. 8. 2020

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *