Jak správně vybrat klimatizaci?

S přibývajícími horkými dny se stále více lidí rozhoduje pořídit si klimatizaci. Ať už se rozhodnete chladící jednotku pořídit domů nebo do kanceláře, vyžaduje její výběr pečlivé plánování. Nejprve se rozhodněte, kolik chcete do klimatizace investovat. Existuje několik typů klimatizací s rozdílným chladícím výkonem a samozřejmě rozdílnou cenou.

Okenní klimatizace

Okenní klimatizace jsou nejlepší pro lidi, kteří hledají nejlevnější způsob, jak si užívat studeného vzduchu. Jsou určeny k chlazení pouze jedné místnosti. Okenní klimatizace musí být instalovány uvnitř místnosti, ale není na tom nic složitého.

Nástěnné klimatizace

Nástěnné klimatizace jsou téměř stejné jak okenní, jen se instalují na zeď. Tento typ klimatizace je vhodný pro lidi, kteří chtějí udržovat používání stávajících oken a přitom mít levný systém chlazení.

Přenosné klimatizace

Účelem přenosné klimatizace je chlazení jediné místnosti. Výhodou těchto jednotek je, že je lze přesouvat z místnosti do místnosti. Některé verze však vyžadují sání horkého vzduchu skrz okno (nebo jiným způsobem) ven. Ostatní modely zvané „bezvzduchové“ klimatizace nevyžadují ventilaci. Tyto modely můžete používat v jakékoli místnosti, aniž byste museli odvádět horký vzduch ven.

Ductless Mini Split klimatizace

Tyto střídavé (topení a chlazení) jednotky jsou skvělé pro každého, kdo chce klimatizaci v místnosti bez okna nebo nemůže instalovat potrubí pro centrální klimatizační systém. Tyto klimatizační jednotky se skládají ze dvou částí: vnitřní jednotky a venkovní jednotky.

Vnitřní jednotka je namontována na zdi a dodává studený vzduch, zatímco venkovní jednotka napájí systém a je namontována na vnější stěně nebo na úrovni terénu. Tyto jednotky střídavého proudu lze použít k chlazení jedné místnosti nebo k jejich propojení a chlazení několika místností najednou.

Centrální klimatizace

Účelem centrálních klimatizací je chlazení celého domu najednou. Studený vzduch prochází potrubími, které jsou za zdmi a stropy. Profesionální instalace se doporučuje kvůli složitosti zabudování potrubí a správnému nastavení střídavé jednotky pro celý dům.

Dovednosti

Zveřejněno

21. 6. 2020