Jak vybrat vhodný vysoušeč vlasů

,

Možná už jste slyšeli názor, že pokud si nechcete poškodit své vlasy, neměli byste vysoušeče vlasů vůbec používat. Což už není úplně pravda. A to především proto, že dnešní fény jsou úplně jiné než ty, které se používaly před lety. Když si vyberete vhodný vysoušeč, pomůže vám nejen vlasy rychle vysušit, ale také je bude lehčí upravit. A to vše aniž by je poškodili. Pojďme se tedy podívat na několik důležitých vlastností fénů a na nejlepší modely podle hodnocení zákazníků. 

 

Napájení

Čím větší výkon váš fén zvládne, tím rychleji vysuší vaše vlasy. Bývalo pravidlem, že ty nejvýkonnější vysoušeče byly zároveň obrovské a do domácnosti nepraktické. To ale už dávno neplatí. Takže pokud si zásadně foukáte vlasy ráno, když někam spěcháte, vyšší výkon je pro vás nutností.

 

Velikost

Velikost vysoušečů se nejčastěji začne řešit v momentě, kdy s ním chcete někam vycestovat. V tomto ohledu se hodí vlastnit malý, kompaktní fén. Je menších rozměrů a pohodlně se tedy vejde do tašky. Jeho skladnost je ale za cenu nižšího výkonu. A tedy i pomalejšího foukání. Ale pokud chcete vysoušeč, který bude uložený doma a neplánujete s ním cestovat, volte takové, které mají alespoň střední velikost. Ale klidně sáhněte i po větších.

 

Nástavce

Mnoho fénů se dodává s různými nástavci. Nebo jsou alespoň vyráběny tak, aby k nim bylo možné takové nástavce dokoupit. Existuje hned několik druhů. Jedním z nich je plochý nástavec a hodí se pro rovnání vlasů. To rozhodně ocení ženy s kudrnatými vlasy. Dalším možným nástavcem je pak difuzér. S ním naopak můžete vlasy navlnit.

 

Ionizační funkce

Díky ionizační funkci je foukání s moderními fény pro vlasy bezpečnější. Fény s touto funkcí si oblíbili nejen profesionální kadeřníci, ale nacházejí si své místo i v domácnostech. Účinně totiž pomáhají v péči o vlasy. A to velmi jednoduše. Během foukání neutralizují kladné náboje, které ve vlasech během sušení vznikají. Tyto kladné náboje totiž způsobují, že jsou vlasy statické a působí matně a bez lesku. Zároveň tyto fény pomáhají vlasům se vstřebáváním vlasové kosmetiky (olejů nebo kondicionérů). Vlasy jsou díky ionizační funkci zdravější a lépe se upravují.

 

Chytré vysoušeče

Dnes už existují fény, které nabízejí funkci skenování vlasů. Před každým použitím vysoušeč oskenuje vlasy a přizpůsobí teplotu foukání aktuálnímu stavu vašich vlasů. Výrazně se tak snižuje možnost poškození vlasů.

 

5 nejlepších modelů dle recenzí uživatelů

Remington D5219 fén recenze

Rowenta Powerline CV5090F0 fén recenze

 

Sencor SHD 6600 fén recenze

Sencor SHD 108VT fén recenze

Remington AC9096 fén recenze

Dovednosti

Zveřejněno

13. 11. 2020