Jaký je nový skládací smartphone Samsung Galaxy Z Flip 5?

Samsung Galaxy Z Flip 5 je očekávanou novinkou letošního roku. A na konkrétní parametry nového modelu od korejského výrobce se zaměříme v dnešním článku.

Samsung Galaxy Z Flip 5 má být levnější alternativou k Samsung Galaxy Z Fold 5. Výrobce navíc vyslyšel hlasy uživatelů a do nového modelu zakomponoval některé jejich návrhy a připomínky. Telefon by tak měl být komfortnější při každodenním užívání.

S novým Flipem se objevuje také zbrusu nový závěs Flex Hinge. Ten umožňuje úplné uzavření telefonu na plocho. Dvojitá kolejnice konstrukci telefonu zpevňuje a brání tak poškození. Oproti předchozí verzi Flipu je tento po uzavření o 2 mm menší – tloušťka je tak 15,1 mm a při otevření 6,9 mm. Podobně jako na Fold 5 byl na nový Flip použit zesílený hliník a Gorilla Glass Victus nové generace. Pouzdro telefonu je voděodolné až do hloubky přes jeden metr a asi na půl hodiny.

Úplnou novinkou tohoto modelu je zcela nový externí displej. Je 3,7krát větší než u jeho předchůdce a na menší obrazovce nově můžete používat widgety, vytvářet krátké zprávy a k dispozici jsou i nové ciferníky. Hlavní displej AMOLED 2X má velikost 6,7 palce a rozlišení Full HD+. Přední displej Flex Window nyní umožňuje pořizovat fotografie zadním fotoaparátem a natáčet videa můžete i se složeným telefonem.

Rozhodně potěší výkonný procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, který se vyskytuje i v dražším Foldu 5. Procesor spolupracuje s 8 GB RAM pamětí a pro osobní soubory je k dispozici dalších 256 GB paměti. V prodeji bude i verze s 512 GB paměti. Téměř stejná jako s předchozím modelelem je kapacita baterie okolo 3 700 mAh. Maximální výkon nabíjení je 25 W, což znamená, že na 50 % telefon nabijete za přibližně 30 minut. K dispozici je také bezdrátové nabíjení s výkonem 15 W.

Dovednosti

Zveřejněno

7. 8. 2023