Jaký mrazák vybrat

,

Pokud sháníte novou mrazničku, připravili jsme si pro vás článek, ve kterém rozebereme všechny body, které je při nákupu nutné zvážit. Na trhu existuje obrovské množství modelů a nejrůznějších funkcí, které mrazáky mohou mít a zorientovat se v tom všem může být oříšek. Pokud si však dopředu ujasníte, co od zařízení čekáte, může být nákup rychlý a pohodlný. S tím se vám dnes pokusíme poradit. 

 

Provedení

 

Zásuvkové

Jeden z nejoblíbenějších druhů mrazniček. Věci v nich mohou být uloženy velmi přehledně a je k nim také dobrý přístup. Zpravidla se prodávají s 3 až 5 zásuvkami. Jsou tedy nejlepší pro každodenní použití.

Vestavěné

Vestavěná mraznička je umístěna přímo do jedné z kuchyňských skříněk. To trochu omezuje velikost a možnost uspořádání. Na druhou stranu zapadne do vzhledu kuchyně. Vestavěné mrazáky jsou také většinou zásuvkové.

Truhlicové

Truhlicové mrazničky jsou jedny z největších na trhu. Jsou volně stojící a otevírají se ze shora. Díky své velikosti se hodí pro početné rodiny nebo spíše pro obchody nebo restaurace.

 

Parametry

Kromě vzhledu jsou u mrazáku důležité také jiné parametry a funkce. Ty základní si zde představíme.

 

Kapacita

Kapacitě při nákupu mrazničky vždy věnujte pozornost. Pokud potřebujete mrazák do bytu či domu, tedy pro osobní použití, postačí ty s kapacitou do 300 litrů. Pozor však na to objem od 150 litrů, ten mají jedině vysoké modely (klidně od 120 cm). Menší mrazničky, takové, které se vejdou do linky, mají obvykle kolem 100 litrů nebo méně.

Mrazicí výkon

Další důležitý údaj. Udává se v kg/ h a vypovídá o tom, kolik kilogramů dokáže mrazák zmrazit do 24 hodin. Tedy pokud jste zvyklý nakupovat větší objem potravin, vyberte si také vyšší hodnotu mrazícího výkonu, klidně kolem 18 kg/ 24 hodin. Pro mražení jednotlivých produktů nebo méně potravin naráz je ideální výkon od 2 do 9 kg. 

Udržení teploty v případě výpadku proudu

Seženete modely s výdrží od 4 do klidně 50 hodin. Optimální a také nejběžnější jsou však hodnoty od 15 do 24 hodin. 

No Frost

Funkce No Frost se postupně objevuje ve všech mrazničkám, především proto, že ji vyžaduje čím dál více lidí. Funkce No Frost je totiž velmi užitečná – brání tomu, aby se na stěnách mrazáku hromadil led. Tudíž vám odpadají starosti s odmrazováním, které bez No Frost je nezbytné.

Dovednosti

Zveřejněno

29. 6. 2021