Jaký sendvičovač vybrat

Teplý toast je skvělou svačinou v průběhu dne nebo také rychlou večeří. Připravit ho navíc není vůbec náročné, stačí mít ten správný sendvičovač. Nelze univerzálně říct, který model je nejlepší, protože každý od něj očekává trochu něco jiného. Proto je dobré si před nákupem rozmyslet, co od něj chceme – budeme dělat sendviče pro hodně lidí, chceme, aby byl multifunkční, záleží nám na designu, jaký je rozpočet, bude využíván denně, nebo spíše příležitostně apod. To vše nám výběr výrazně ulehčí. V dnešním článku si představíme i další, více technické, parametry, které je nutné si při výběru ohlídat. 

Napájení

Obecně platí, že čím vyšší je, tím je to lepší. Vyšší se totiž rovná i kratší době opékání sendviče a jiných pokrmů jako je panini nebo waffle. Navíc pokud bude hodnota napájení nízká, může se stát, že např. waffle nebo menší sendviče nebudou vůbec křupavé. Minimum, které je nutné pro to, abyste se něčemu podobnému vyhnuli, je alespoň 700 W.

Povlak

Pro hygienické a pohodlné používání bez připalování je nutný správný povlak plotýnek. Ideálně by měl být z keramiky, teflonu nebo kamene. S každým z nich budete schopni upečený sendvič jednoduše vyndat a také čištění nebude problém. Jakýkoliv jiný povrch vám něco podobného nemůže zaručit.

Jaký sendvičovač vybrat

Pouzdro

Také materiálu, ze kterého je pouzdro, je nutné věnovat pozornost. Vyhnete se tak nepříjemným překvapením v podobě rychlého rozbití nebo dokonce roztavení. Vždy kupujte výrobky z nerezové oceli, popřípadě z kvalitního plastu. Především levnější modely mohou být z nekvalitního plastu, který je někdy i nebezpečný.

Skladovací poloha

Na toto si dejte pozor, pokud ve vaší kuchyni bojujete s volným místem. Máte-li ho už spíše nedostatek, vyplatí se poohlédnout se po sendvičovači, který je možné skladovat vzpřímeně. 

Další funkce

Nejrůznější další funkce zpravidla zpříjemňují práci s sendvičovačem a záleží tedy na vašich preferencích. Existují modely s odnímatelnými plotýnkami, které lze střídat a připravovat tak i panini, waffle nebo dokonce grilovat. Mezi další takové užitečné vybavení patří nehořlavá rukojeť, protiskluzové nožičky nebo třeba zatahovací šňůra. 

Unold 48480 recenze

Zelmer ZSM 7861 recenze

Vivax TS-7501 recenze

Tescoma PRESIDENT 3 v 1 recenze

WMF Lono Snack Master recenze

 

Dovednosti

Zveřejněno

1. 9. 2021