Jaký tyčový vysavač koupit

Tyčové vysavače nabývají na popularitě především pro větší pohodlí při manipulaci s nimi. Výhodou je oproti klasickým vysavačům také absence kabelů a jejich všestrannost. Dobře se ovládají a neustále se inovují také provozní parametry. A právě pro zvýšený zájem o ně, si představíme na co se při nákupu zaměřit.  

 

Výkon motoru a sací výkon

Výkon motoru je parametr, který přímo ovlivňuje sací výkon. Ačkoliv ne na 100 %, protože se v něm odráží také parametry jako těsnost pouzdra nebo konstrukce kartáčů. Přesto lze říci, že vyšší výkon se rovná také vyšší sací výkon.

 

Filtry

O filtrech je nutné uvažovat pokud vy, nebo někdo z rodiny trpí alergiemi. V takovém případě vybírejte jen mezi vysavači vybavenými filtry třídy HEPA (High Efficiency Particulate Air filter). Ty jsou schopny zachytit až 99 % částic o průměru 0,3 µm nebo větších. Také si ohlídejte, zda je filtr omyvatelný či nikoliv. Jestli ano, budete ho moci používat i několik let bez nutnosti ho měnit.

 

Baterie

Bezdrátový tyčový vysavač je úžasný především svobodou pohybu, kterou poskytuje. Nezdržují vás dráty a ani jejich přehazování ze zásuvky do zásuvky. To má ale i své omezení v podobě, že vysavač není možné používat neustále. Potřebuje čas na nabití. Proto si před nákupem ověřte, jaká je u vysavače výdrž baterie.

 

Další vybavení

U každého vysavače najdete různé hlavice na výměnu, aby bylo možné vysávat různé povrchy. Porovnejte proto vybavení u vysavačů. Kromě základních hlavic můžete získat speciální nástavec na koberce, parkety nebo nábytek. Součástí tyčového vysavače je také často minivysavač, který je možné odejmout a použít na vysání auta nebo hůře dostupných míst.

Existují také tyčové vysavače s mycí funkcí, které dokáží vytřít podlahy nebo vyčistit dlaždice. Některé modely jsou vybaveny nástěnným držákem, který je možné připevnit na zeď nebo do šatní skříně. Ušetříte tak mnoho místa a vysavač budete mít vždy kam uklidit.

 

Nejlepší modely dle recenzí uživatelů

SENCOR SVC 8621 TI recenze

ETA Supersonic 1231 90000 recenze

Rovus Storm Vac 2v1 recenze

Sencor SVC 0725 BK recenze

Sencor SVC 8618GD recenze

Dovednosti

Zveřejněno

27. 12. 2021