Jaký vybrat mobil od Samsung

Pokud sháníte nový mobilní telefon, není možné přehlédnout značku Samsung. Mobily této korejské firmy patří mezi ty nejlepší – ať už sháníte levnější nebo top model. A rozhodně je z čeho vybírat. Portfolio Samsungu je bohaté a zorientovat se v něm nemusí být lehké. Právě s tím vám chceme v dnešním článku pomoci. Představíme si jednotlivé řady Samsung Galaxy, abyste rychleji našli model, který vám bude vyhovovat.

Samsung vyrábí výlučně chytré telefony, ty tlačítkové už na trhu prakticky neseženete. Každý telefon od korejské firmy nese označení Samsung Galaxy. Za ním najdete vždy ještě jedno z následujících písmen – A, M, S nebo Z. Tak jsou pojmenované jednotlivé řady, které se od sebe liší výkonem a výbavou telefonů a také jejich cenou. Když budete vědět, co od jednotlivých řad očekávat, výrazně se vám tím ulehčí výběr nového telefonu. Řady si nyní postupně představíme.

Samsung Galaxy A

Tato řada v sobě ukrývá modely telefonů, které mají slušnou výbavu a prémiový design. Je ideální pro uživatele, kteří nepotřebují ty nejlepší specifikace u svého zařízení. Modely z této řady jsou přitom velmi kvalitní a zároveň mají rozumně nastavenou cenu. 

Samsung Galaxy A33 5G A336 6GB/128GB recenze

Samsung Galaxy A53 5G A536 8GB/256GB recenze

Samsung Galaxy M

Z hlediska poměru cena/ výkon jsou modely z řady M nejlepší. Řada A se snaží přenést vlajkové modely značky do cenově dostupnějších sfér, řada M už může některé prémiové komponenty vyměnit za levnější alternativy. Neutrpí tím ale kvalita mobilu nebo jeho životnost, může mít maximálně horší výkon, menší paměť nebo displej. 

Samsung Galaxy M53 5G 8GB/128GB recenze

Samsung M236 Galaxy M23 4GB/128GB recenze

Samsung Galaxy S

Telefony z řady S jsou tím nejlepším, co Samsung nabízí. Jedná se o nejkvalitnější modely nejen v rámci firmy, ale celého trhu. Jasnou nevýhodou celé řady je její cena. Oproti ostatním je několikanásobně vyšší. Ale v momentě, co do Galaxy S zainvestujete, máte jistotu, že nové zařízení má všechna nej (co se výkonu, vybavení, odolnosti i podpory týče).

Samsung Galaxy S22 Ultra 5G S908B 12GB/256GB recenze

Samsung Galaxy S21 FE 5G 6GB/128GB recenze

Samsung Galaxy Z

Galaxy Z nabízí telefony netradiční především po konstrukční stránce – můžete je totiž složit napůl. Vzhledově tedy připomínají některé staré skládací telefony (flip phone), ale výbavou se vyrovnají jakémukoliv telefonu z S řady. První skládací telefon od značky Samsung byl na trh uveden v roce 2019.

Samsung Galaxy Z Flip3 5G F711B 8GB/256GB recenze

Samsung Galaxy Z Fold3 5G F926B 12GB/256GB recenze

 

Dovednosti

Zveřejněno

30. 9. 2022