Jaký vybrat mobil pro seniora

,

Mobilní telefony jsou v dnešní době již nutností a potřebují ho lidé všech věkových kategorií, včetně seniorů. Ti však od svých telefonů mohou čekat něco jiného a také potřebují aby byly vybavené jinak. V dnešním článku si ukážeme na jaké parametry se při výběru takového telefonu zaměřit. Také si představíme nejlepší modely. 

 

Nejdůležitější parametry

Displej

Zrak starších lidí už nemusí tak dobrý. Proto je důležité tento fakt při výběru zohlednit. Zaměřte se na to, aby měl telefon kvalitní displej. Nemusí být ani tak velký, jako musí mít ostrý obraz a výrazný kontrast barev. Tato kombinace zajistí, že vše bude čitelné.

Tlačítka

Při pořizování telefonu pro seniora zvažte, jestli nebude lepší pořídit telefon s tlačítky. Poskytují větší pohodlí než dotykové obrazovky – lépe se s nimi píší esemesky, vytáčí čísla nebo prohlíží obsah telefonu. Rozhodnete-li se pro tlačítka, dbejte na to aby byla dostatečně velká a také osvícená. Manipulace s telefonem bude tak mnohem lehčí.

Baterie

Baterie by měla mít co největší možný výkon. Nejlépe takový, aby telefon vydržel několik dní bez nabíjení. Ne všichni si budou pamatovat to, že musí telefon nabíjet denně.

Rozhraní

U telefonů pro seniory je velmi podstatné jednoduché, minimalistické rozhraní. Velké množství funkcí může být matoucí a znesnadňovat běžné užívání. U podobných telefonů zpravidla stačí, když je možné jednoduše se dostat k volání nebo psaní zpráv.

Odolnost

Tyto telefony by měly být dostatečně odolné – odolat i prudkým nárazům nebo pádům.

 

Nejlepší modely dle recenzí uživatelů

Nokia 3310 2017 Dual SIM recenze

Aligator S6000 Senior recenze

Aligator A900 GPS Senior recenze

CPA Halo 11 recenze

ALIGATOR A321 Senior recenze

 

Dovednosti

Zveřejněno

19. 10. 2021