Krásné nohy s pomocí elektrického pilníku

Krásné hladké chodidla jsou snem mnoha lidí, zvlášť v momentě, kdy se přiblíží sezóna otevřených bot. A docílit něčeho takového vám pomůže elektrický pilník. Jemně, přesto účinně zbaví nohy ztvrdlé kůže a zanechá je hladké. Podívejte se na náš článek, který vám přiblíží, jak elektrické pilníky fungují, jak se správně používají a proč by ho každý měl mít. 

 

Co to vlastně je

Elektrický pilník na paty je nejlehčí způsob, jak si doma udělat perfektní pedikúru. Je efektivnější než klasická pemza – ztvrdlou kůži otírá rovnoměrně a zanechává ji perfektně hladkou. Navíc to vše bez nutnosti intenzivního a únavného tření jako u pemzy. Elektrický pilník se skládá z rukojeti a otočné hlavy, která je napájena buď bateriemi nebo přímo ze zásuvky.

 

Jak jej použít

Před použitím je důležité nohy namočit v teplé, nejlépe mýdlové vodě. Tím se kůže změkčí a bude se s ní lépe pracovat. Poté už je to velmi lehké, nohy stačí osušit a začít pilovat. Ačkoliv je elektrický pilník bezpečné zařízení a při manipulaci s ním hrozí minimální riziko, je dobré si dát na několik věcí pozor. Nikdy během používán nezůstávejte s pilníkem dlouho na jednom místě nebo na něj příliš netlačte. Případné zranění by bylo sice malé, ale rozhodně nepříjemné.

Některé modely pilníků jsou vybaveny doplňky, které usnadňují manipulaci s nimi. Velmi pohodlné je mít např.: absorbér prachu, který zachytává odletující kůži nebo zvlhčovač kůže, který udržuje kůži vlhkou.

 

Proč elektrický pilník používat

Jde především o estetické důvody. Ztvrdlá kůže na nohou vypadá velmi nevzhledně, zvlášť v létě. Ale nejde jenom o to. Popraskaná a podrážděná kůže může negativně ovlivnit i vaše zdraví. Péče o nohy je tedy důležitější, než by se mohla zdát. A s elektrickým pilníkem se dokážete velmi efektivně o ztvrdlou kůži postarat, aniž by vám to zabralo mnoho času.

Dovednosti

Zveřejněno

5. 3. 2021