Krásné vlasy díky žehličce s keratinem

Žehlička na vlasy je jedním z nejoblíbenějších domácích stylingových pomocníků. Pouhými několika pohyby můžete zkrotit krepaté vlasy nebo mít ve chvilce dokonale rovné vlasy. Ale slyšeli jste o keratinové žehličce? Toto zařízení, kromě úpravy vašich vlasů, pozitivně ovlivní i jejich stav.

Co umí žehlička na vlasy s keratinem?

Není jednodušší způsob, jak si vlasy uhladit během několika minut, než pomocí žehličky na vlasy. Jedná se o vybavení, které lze najít v koupelně mnoha žen. Žehlička pomáhá zkrotit kudrnaté vlasy nebo zlepšit vzhled vlasů, které prostě nevypadají příliš zdravě. V současné době najdeme na trhu rovnou několik typů žehliček a velmi populární jsou právě žehličky keratinové. Jak vůbec fungují a stojí za to si ji pořídit?

Keratinová žehlička na první pohled vypadá přesně jako její klasický protějšek. Tajemství spočívá v plochách, které byly pokryty speciálním potahem obsahujícím keratin – přírodní stavební kámen vlasů. Abyste pochopili, jak keratinová žehlička funguje, musíte se blíže podívat na funkce keratinu. Jako přírodní složka pro tvorbu vlasů je keratin zodpovědný za posílení, hladkost a pružnost. Navíc díky keratinu jsou vlasy méně náchylné na škodlivé vnější faktory, jako je například vysoká teplota.

Použití keratinových desek v žehličce vám umožní nejen narovnat vlasy, ale také jim přidat lesk a hebkost. Keratin vylučovaný žehličkou navíc chrání vlasy před teplem. Díky tomu ani při každodenním používání keratinová žehlička nevysuší prameny tak dobře jako žehličky běžné. Kterou keratinovou žehličku koupit? Výběr keratinových žehliček je velmi široký. Prakticky každý výrobce malých domácích spotřebičů má takový produkt ve své nabídce. Na co se zaměřit při nákupu dokonalé žehličky?

Žehlička potažená keratinem

Nejoblíbenějším typem žehličky je keratinem potažená keramická deska. Vysoká teplota vám umožní dosáhnout výsledků téměř stejně dobrých jako v kadeřnickém salonu, aniž by to nepříznivě ovlivnilo strukturu vlasů.

Rowenta SF 4522D0 recenze

BaByliss PRO 4Artists Keratin Lustre BAB2395E recenze

Keratinová žehlička se senzorem

Dalším typem žehličky na keratin je zařízení, které kontroluje hydrataci vlasů a volí optimální teplotu rovnání. Žehlička nikdy nenastaví teplotu, která by vašim vlasům ublížila. Žehlička Remington Keratin Protect má digitální displej s 5 teplotními nastaveními od 150°-230°C, což znamená, že můžete přizpůsobit teplotu přesně typu vašich vlasů. Ale díky inteligentnímu senzoru bude žehlička automaticky snižovat nebo zvyšovat teplotu podle vlhkosti ve vašich vlasech, takže nic přizpůsobovat nemusíte.

Remington S8540 recenze

Žehlička s dávkovačem keratinu

Posledním typem je model s rezervoárem keratinu, který je třeba pravidelně doplňovat. Tento typ žehličky se doma používá relativně zřídka. Je mnohem častější v kadeřnických salónech.

Jak bezpečně narovnat vlasy?

  • Keratinová žehlička je skvělým řešením pro ženy, pro které je narovnání vlasů každodenním rituálem. I když jde o typ, který je velmi šetrný k vlasům, nezapomeňte však, že narovnání vyžaduje řádnou přípravu.
  • Nikdy nenarovnávejte mokré nebo vlhké vlasy – jsou velmi citlivé na poškození!
  • Před narovnáním použijte kosmetiku, která chrání vaše vlasy před vysokou teplotou .
  • Při úpravě vlasů nastavte žehličku na nižší teplotu.
  • Starejte se o své vlasy – používejte jemnou čisticí kosmetiku a zvlhčující kondicionéry a masky.
Dovednosti

Zveřejněno

28. 12. 2020