Krok za krokem: jak funguje Smart Switch

Při pořízení nového telefonu je přenos dat do nového telefonu většinou to nejdůležitější, co musíme udělat. Určitě nikdo nechce přijít o uložené kontakty, obrázky, videa nebo jiné soubory. Ale ne vždy je to úplně snadné. Pokud však vlastníte Samsung z rodiny Galaxy, máte v tomto ohledu štěstí. Můžete využít aplikaci Smart Switch, která tento proces udělá velmi lehkým. Podívejme se společně na to, jak aplikace funguje a jak ji správně použít. 

 

Jak funguje

Smart Switch je aplikace, která vám umožní přenést data ze starého smartphonu do nového Samsungu Galaxy. A zvládne převést téměř cokoliv – videa, fotografie, poznámky, dokumenty, hudbu, události v kalendáři, kontakty. Stačí si jen vybrat, co chcete zachovat.

Jak už bylo zmíněno, podmínkou pro využití Smart Switch je vlastnění Samsungu Galaxy. Ale nemusí to být převod ze Samsungu do Samsungu. Můžete přesouvat ze zařízení jiné značky. Jen budete potřebovat prostředníka v podobě počítače. Na něj si stáhnete Smart Switch a přesunete na něj data ze starého telefonu a poté je pošlete do nového Samsungu. Pokud byste nechtěli použít počítač, nabízí se zde možnost obstarání USB kabelu se speciálním adaptérem.

 

Krok za krokem

Přenos dat tímto způsobem je, jak už bylo zmíněno, velmi lehké. Jediné, co musíte pohlídat je, aby váš telefon podporoval některé funkce – jmenovitě NFC a WiFi Direct. Zároveň musíte mít v telefonu Android verzi 4. 0. 4 Ice Cream Sandwich, nebo vyšší. Pokud toto vaše zařízení splňuje stačí telefony přiložit zády k sobě a dotknout obrazovky jednoho z nich. A to je vše. Vaše data se přenášejí. Přesto se na to ještě podívejme podrobněji, krok za krokem.

 

  1. Spusťte nový Samsung telefon a zkontrolujte, že je připojený k internetu.
  2. Telefon vás provedeme různými úvodními nastaveními a až se dostanete na hlavní stránku, přejděte do „Nastavení”.
  3. V „Nastavení” vyberte kategorii „Cloud a účty”.
  4.  V seznamu, který se zobrazí najděte možnost s názvem „Inteligentní přepínač” a klikněte na ni.
  5. Je možné, že aplikace bude před prvním spuštění požadovat aktualizaci. Pokud to tak bude, nechte ji proběhnout.
  6. Po dokončení aktualizace se vraťte se do „Nastavení” a poté znovu otevřete „Inteligentní přepínač”.
  7. Nyní vás čeká rozhodnutí, jakým způsobem chcete data přenést.
  8. Pomocí USB kabelu se speciálním adaptérem: tuto možnost si vyberte pokud data přesouváte z jiného telefonu, než je Samsung. Telefony propojte a novém zařízení spusťte Smart Switch. Na starém telefonu poté stačí jen vybrat, které data chcete přesunout a tento přenos schválit.
  9. Bezdrátový přenos dat: zde je nutné mít na obou telefonech nainstalovaný Smart Switch. Zařízení propojíte pomocí NFC a přenos dat může začít. Opět vyberte na starém telefonu požadovaná data a zahájíte přesun. Tato varianta je zpravidla pomalejší, než pomocí kabelu.
Dovednosti

Zveřejněno

6. 3. 2021