Které typy mobilních telefonů mají nejvyšší výkon

Výkon je u telefonu významným parametrem. Čím výkonnější telefon je, tím hladčeji funguje – všechny požadované úkony provede rychle a hlavně plynule. To má samozřejmě vliv na to, jak dobře se s telefonem pracuje, na uživatelský zážitek. Uznávaným měřítkem, jak nejvýkonnější telefony poznat, je AnTuTu benchmark 2023. Ten sleduje různé parametry nových telefonů (rychlost procesoru, grafický výkon, čtení a zapisování do úložiště a další) a na základě nich pak vydává celkové skóre zařízení. Čím vyšší, tím je telefon lepší. V článku si představíme modely s Androidem i iOS, které stojí na předních pozicích. 

Android

RedMagic 8 Pro+

První místo žebříčku opanovává už od začátku roku RedMagic 8 Pro+. Telefon je primárně dělaný jako herní telefon. Nepřekvapí proto čipset Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, což je ten nejlepší, co v současnosti můžete do zařízení dát. Plynulost zajišťuje také 16 GB RAM paměť. Kapacita baterie je nadstandardních 6 000 mAh a displej má úhlopříčku 6,8″. V Evropě je v současné době verze Pro dostupná pouze na oficiálním e-shopu výrobce.

Nubia Redmagic 7 5G 16GB/256GB recenze

ASUS ROG Phone 7 Ultimate

ASUS ROG Phone 7 Ultimate je novinkou této společnosti a podobně jako Redmagic je tento telefon dělaný jako herní. Oproti ostatním mobilům v herní kategorii nemá tolik futuristický vzhled, určitě vás ale zaujme malý designový displej, který se nachází na zadní straně zařízení. I zde najdete nejlepší možný procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 a 16 GB RAM paměť. Velkým plusem telefonu je kromě úžasného výkonu také velmi kvalitní trojitý fotoaparát. 

 

iOS

iPhone 14 Pro

Nejvýkonnějším telefonem poslední řady Apple je rozhodně iPhone 14 Pro. Celé zařízení pohání vynikající čipset Apple A16 Bionic. Mezi další přednosti patří trojitý fotoaparát s optickým zoomem a 6,1″ velký displej s podporou Always On zobrazení. Oproti iPhone 14 Pro Max má 14 Pro trochu nižší výdrž. Na druhou stranu je o něco kompaktnější a má srovnatelný výkon.

Apple iPhone 14 Pro 512GB recenze

iPhone 14 Pro Max

Není překvapením, že se vedle verze 14 Pro objevuje i verze 14 Pro Max. Oba modely jsou si velmi podobné – jsou vybaveny stejným fotoaparátem a čipem Apple A16 Bionic. Max má ale o něco větší displej (6,7″) s obnovovací frekvencí 120 Hz a výrazně delší výdrž baterie. 

Apple iPhone 14 Pro Max 1TB recenze

Dovednosti

Zveřejněno

4. 9. 2023