Mobilní telefony s dobrou výdrží baterie

Největším problémem současných smartphonů je nedostatečná výdrž baterie. Mnohdy nevydrží ani zapnuté celý den, aniž by nepotřebovali dobít. Naštěstí je v současné době nabídka telefonů tak široká, že se mezi nimi najdou i modely, které zůstanou zapnuté v kuse i několik dní. V dnešním článku si je představíme.

Když vám záleží na tom, abyste smartphone nemuseli dobíjet denně, při nákupu si zkontrolujte, jaká je kapacita jeho baterie. Nepořizujte si modely, které nemají kapacitu alespoň 4 000 mAh. Do výdrže telefonu se promítají ale také jiné prvky než jen kapacita. Větší displej bude potřebovat k chodu více energie. Platí proto, že u modelů s displejem nad 6,5 palce by měla být kapacita baterie 4 500 mAh. 

Jak prodloužit životnost baterie

Baterie smartphonů mají výrobcem přesně stanovenou životnost. Udává se v tzv. cyklech. Jestliže telefon nabijete z nuly na 100 %, počítá se to jako jeden cyklus. Baterie jsou nejčastěji vyrobeny tak, že plný výkon podávají po dobu 500 cyklů. Jakmile to překonáte, klesne původní kapacita přibližně na 80 %. Kromě snížení výdrže baterie se to může projevovat náhlým vypínáním telefonu. V tento okamžik se nemůžete udělat nic jiného, než si nechat v autorizovaném servisu vyměnit baterii za novou. 

Správnou péčí životnost baterie prodloužíte. Podstatné je nenechávat baterii vybít úplně na nulu a nenabíjet ji na 100 %. Raději telefon od nabíječky odpojte, když je baterie nabitá na 80 až 90 %. Během léta chraňte telefon před přehřátím. Vysoké teploty se negativně podepíšou především na baterii. 

Telefony s nejdelší výdrží baterie

iPhone 14 Pro Max

Pokud sháníte iPhone s dobrou baterií, nejlepší volbou je právě 14 Pro Max. Ačkoliv nemá největší kapacitu (4 323 mAh) baterie na trhu, je jedním z telefonů, který vydrží nejdéle. Ustojí až jeden den intenzivního používání, či dva dny toho běžného. A pokud už se tento iPhone vybije, na 50 % kapacity baterie ho nabijete zhruba za 30 minut. 

Apple iPhone 14 Pro Max 1TB recenze

Samsung Galaxy S23 Ultra

Vlajková loď Samsungu pro rok 2023 vzbudila rozruch především díky kvalitním fotoaparátům. Není to ale jediný pozoruhodný parametr tohoto modelu – i baterie má výborné. Kapacita baterie 5 000 mAh v kombinaci s úsporným procesorem Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 znamená, že váš telefon vydrží několik hodin intenzivního používání bez nutnosti sahat po nabíječce. A na 65 % se během nabíjení dostane za 30 minut. 

Samsung Galaxy S23 Ultra S918B 12GB/1TB

OnePlus 11

Podobně jako Samsung Galaxy S23 Ultra má tento telefon kapacitu baterie 5 000 mAh a je vybavený stejným procesorem. Tudíž dlouhá výdrž telefonu zaručena. Neuvěřitelná je ještě nabíjecí rychlost – se 100W nabíječkou telefon plně nabijete za pouhých 25 minut.

OnePlus 11 5G 8GB/128GB

Dovednosti

Zveřejněno

3. 1. 2024