Myčku vyčistíte i bez chemie. Postup, jak na to krok za krokem

Aby mohla myčka dobře čistit nádobí, musí být sama čistá. A to nezvládne sama, s tím jí musíte pomoci. Pravidelným používáním se v ní usazuje mastnota, zbytky jídla a také vodní kámen. Proto je pravidelná údržba nutná. V dnešním článku vám ukážeme, jak myčku vyčistit bez použití chemie.

Jak často čistit

Alespoň jednou měsíčně myčku čistěte, pokud ji používáte denně. Jinak to postačí jednou za dva měsíce. Kromě toho se také naučte nedávat do myčky nádobí se zbytky jídla. Vždy je z talíře seškrabejte, popřípadě ho opláchněte vodou.

Co budete k čištění potřebovat

Pokud budete chtít myčku vyčistit bez použití chemie, připravte si citronovou šťávu, sůl, jedlý ocet a bílý destilovaný ocet. Citronová šťáva a ocet jsou přírodní kyseliny, které myčku odmastí a zbaví usazenin. Sůl zase změkčuje vodu a vydrhne stěny myčky. A jedlá soda v kombinaci s horkou vodou odstraní odolné skvrny a zbytky jídel.

Jak myčku čistit

Jako první myčku vyprázdněte a sundejte spodní přihrádku na nádobí. Ze dna pomocí papírových utěrek odstraňte největší nečistoty a usazeniny. Poté z myčky vyndejte filtr a důkladně ho vyčistěte. Výborně se na to hodí zubní kartáček. Vhodné je také filtr propláchnout horkou vodou, aby se z něj dostala mastnota. Otřete i celou oblast kolem filtru.

Do myčky na horní polici umístěte šálek s bílým octem nebo citronovou šťávou. Pokud jsou stěny hodně znečištěny, přidejte do šálku dvě lžíce mořské soli. Poté ji spusťte na plný mycí cyklus a nejvyšší možnou teplotu. Kyselina v octu nebo šťávě odstraní mastnotu a proteče také celým systémem a odstraní usazeniny i tam. Než se spustí oplachovaní, přidejte na dno dvě lžíce jedlé sody. Ta odstraní nepříjemný zápach a zanechá myčku svěží.

Cele čištění dokončete jemný hadříkem z mikrovlákna namočeným do vody, kterým otřete vnitřek myčky. Ta bude perfektně čistá a beze šmouh.

Dovednosti

Zveřejněno

4. 6. 2022