Návod, jak připojit tiskárnu k Wi-Fi

Dnes už neseženete nový model tiskárny, který by nebylo možné připojit k počítači bezdrátově. Je to praktické – nemusíte se zdržovat s vedením kabelů a jejich schováváním. Navíc je připojení přes wifi intuitivní a zvládne ho každý. Dnes vám ukážeme, jak na to.

Krok č. 1

Ještě než se pustíte do instalace softwaru pro bezdrátový tisk, ujistěte se, že máte doplněný/é inkoust/ tonery a také dostatek papíru v zásobníku tiskárny.

Krok č. 2

Před samotným připojením tiskárny k wifi, budete muset na počítač naistalovat ovladač – tedy aplikaci, díky které tiskárna komunikuje s počítačem. Najdete ho na webu výrobce tiskárny. Postačí vám k tomu pár kliknutí myší. Zpravidla musíte počkat, než se aplikace stáhne, než začnete s připojováním.

Krok č. 3

Tiskárna vás v průběhu instalace vyzve, abyste si vybrali, jaké připojení chcete – pomocí kabelu USB nebo bezdrátově přes wifi. Pokud zvolíte to druhé, tiskárna začne vyhledávat dostupné sítě. Musí najít i tu, ke které je připojen váš počítač. K propojení tiskárny a počítače budete muset zadat heslo. Každé další připojení bude už probíhat automaticky, bez nutnosti psát heslo.

Nejlepší modely tiskáren dle recenzí uživatelů

Xerox Phaser 3020BI recenze

Canon Selphy CP-1300 recenze

HP Color Laser 150nw 4ZB95A recenze

Brother HL-L2352DW recenze

Canon i-Sensys LBP621Cw recenze

Dovednosti

Zveřejněno

23. 8. 2022