Nejlepší fotomobil do 10 000 korun

,

V současné době je největší důraz u každého telefonu kladen na jeho fotoaparát. Zákazníci požadují čím dál větší kvalitu a jejich úroveň proto stoupá každým rokem a modelem. Samozřejmostí se stává focení v noci, přibližování bez ztráty kvality fotografie, různé režimy a i zapojení umělé inteligence. Nabídka je přirozeně bohatá až někdy matoucí. Připravili jsme si proto některé parametry, na které se při výběru fotomobilu zaměřit. A poté i seznam těch nejlepších, pokud nakupujete s ohledem na rozpočet

Prvním parametrem na který se všichni přirozeně zaměří je rozlišení snímače. Samozřejmě není dobré ho podcenit, ale nikdy nespoléhejte pouze na něj. Vysoké číslo rozlišení snímače je důležité u přibližování. I přes velké přiblížení při focení, se vám dostane kvalitní výsledné fotografie. A to je vždycky příjemné. Tato hodnota se tedy přirozeně s vývojem telefonů zvedá. Není tedy už žádným překvapením sehnat modely i s tak vysokým rozlišením jako je 48 nebo 64 Mpx.

Důležitý je i pojem světelnost objektivu a vyjadřuje se clonovým číslem. Ten značí kolik světla dokáže snímač při pořizování fotky využít. Platí zde úměrnost, že čím nižší clonové číslo, tím více světla pronikne k senzorům. A to znamená, že pořídíte lepší fotografie i za horších světelných podmínek.

Každý kvalitní fototelefon už je vybaven umělou inteligenci (AI), která pomáhá s nastavením snímání nebo s kontrolou obrazu v reálném čase. To znamená, že telefony jsou schopny samy zaostřit s ohledem na podmínky, vyhledají tváře nebo jiné objekty. A tím výrazně zlepšují kvalitu výsledné fotografie.

 

Nejlepší fotomobily pod 10 000 Kč podle recenzí uživatelů

Dovednosti

Zveřejněno

1. 10. 2020

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *