Nejlepší telefony pro vášnivé hráče

Mobilní hraní je neustále velmi populární zábavou. Abyste si ho ale co nejvíce užili, hodí se pořídit si vhodný herní telefon. Ty jsou hraní přizpůsobeny – výkonem, zvukem, rozlišením a dalšími funkcemi. V článku si ukážeme nejlepší herní telefony, které jsou v současné době k dostání. 

Oproti běžným smartphonům, mají ty herní některé parametry lepší. Zásadní je, že skvěle zvládají chlazení. To umožňuje hrát dlouhé hodiny, aniž by se telefon přehřál a snížil se tak jeho výkon. Herní telefony mají také kvalitní obraz s vyšší obnovovací frekvencí. To vše v kombinaci s větším displejem. Větší rozměry také umožňují do zařízení umístit lepší baterii, aby telefon vydržel dlouho zapnutý i při hraní her.

Asus ROG Phone 7 Ultimate

Asus ROG Phone 7 Ultimate je nejnovějším herním výtvorem tchajwanského výrobce a jedná se o zařízení pro nejnáročnější mobilní hráče. Rozhodně tedy není pro každého, už kvůli vyšší pořizovací ceně. Na druhou stranu dostanete smartphone s nejlepším možným výkonem ve stylovém provedení a mnohými hráčskými funkcemi. Potěší také 16 GB RAM paměť a 512 GB interní paměti. Telefon je vybaven vylepšeným systémem chlazení GameCool7 a externím chladičem AeroActive Cooler 7, který najdete v balení.

Nubia Redmagic 8 Pro

Telefony Nubia jsou v herním světě známé už nějakou dobu. V Česku byl ale vždy problém s jejich dostupností. To je dnes naštěstí už minulost, protože nejnovější model rozhodně stojí za pozornost. Stejně jako předchozí zmiňovaný telefon od Asusu je vybaven nejvýkonnějším čipsetem, má 16 GB RAM paměť a 512 GB interní paměti. Redmagic má o něco větší displej – ale za cenu nižší obnovovací frekvence. Výrobce také nabízí vlastní systém chlazení ICE 11.0.

Xiaomi Black Shark 5 Pro

Třetí herní telefon je od čínského výrobce Xiaomi. Oproti Nubii a Asusu nemá ten nejnovější čipset Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, pouze Gen 1. Na druhou stranu má mnohé netradiční vychytávky. V telefonu jsou zabudovaná dvě magnetická tlačítka na boční straně, které mají navodit pocit, že hrajete na klasické herní konzoli. Najdete v něm také vylepšené a efektivnější vodní chlazení. Výrobci mysleli také na audio zážitek ze hry, proto má smartphone dva stereo reproduktory a sestavu čtyř mikrofonů vhodných pro týmovou komunikaci. Další silnou stránkou je také rychlé nabíjení. Vybírat můžete ze dvou režimů – mód Ultimate, který nabije telefon do 15 minut a šetrnější mód Even, který to dokáže za 24 minut. 

Black Shark 5 5G 12GB/256GB recenze

Dovednosti

Zveřejněno

23. 9. 2023