Nejlepší vytvrzovací lampy na vaši domácí manikúru

,

Už dlouho neplatí, že kvůli hezkým nehtům musíte do salónu. Se správným vybavením zvládnete krásnou manikúru i sami doma. Nejdůležitější věc, kterou budete potřebovat je vytvrzovací lampa. Zajistí, že vaše  nehty správně zatuhnou a manikúra tak dlouho vydrží. Ale je možné, že se v současné nabídce cítíte ztraceni. Měli byste mít UV lampu nebo snad LED lampu? A co je CCFL lampa? Pro vaši lepší orientaci jsme si připravili několik informací, které vám udělají jasno v tom, co potřebujete pro vaši novou a elegantní domácí manikúru.

UV lampa

UV lampy jsou klasický model, o kterém jste pravděpodobně už někdy slyšeli. Je hojně využíván jak v domácnostech, tak i v nehtových studií. Vytvrzuje pomocí UV zářivek. Existují modely s jednou zářivkou, ale i klidně se 4 nebo 5. Díky malé výkonnosti jedné zářivky – asi okolo 9 W – jsou jednozářivkové modely vhodné jen jako cestovní nebo jen malé úpravy. Vytvrzení celé manikúry je díky nízkému výkonu mnohdy nedokonalé nebo dokonce špatné. Ideální jsou tedy typy lamp, které mají alespoň 36 W, to jsou tedy ty se 4 zářivkami. Tato hodnota zajistí kvalitní a rychlé vytvrzení.

U každé UV lampy je nutné si uvědomit, že bude nutné měnit jejich zářivky. Obecně platí, že zářivka má životnost 300 hodin. Pokud ji tedy budete v domácích podmínkách používat jednou za pár týdnů, vydrží vám klidně i rok. Konec její životnosti poznáte podle toho, že její konce budou zčernalé, popřípadě podle toho, že nevytvrzuje tak dobře nebo jí to trvá déle. Při výběru UV lampy si dejte pozor i na to, který typ zářivek má. Existují dva – zářivky s rychlým nebo pomalým startem. Ty s pomalým startem se značí písmenem A a jak z názvu vyplývá, nezapnou se okamžitě. Tyto lampy jsou o něco dražší a hodí se spíše do nehtového studia. Zářivky s rychlým startem se označují DC. Jsou levnější a oceníte je doma, při občasném použití.

 

LED lampa

LED lampy jsou pokrokovější a modernější než UV lampy. Využívají LED diody, které jsou méně náročné na spotřebu energie. Zároveň mají několikanásobně větší životnost. Uvádí se až 5 000 hodin používání, než je nutné diodu vyměnit. I doba vytvrzení je zde kratší – okolo 30 sekund. Jediné na co si dát pozor, je zde výběr vytvrzovaného materiálu. Musí být vhodný pro LED zařízení. Jinak se vám ho nepodaří vytvrdit. Ale ani to není velký problém. Nabídka je i zde velmi bohatá. LED lampy také velmi často disponují časovači. Jedinou nevýhodou oproti UV lampám je tedy o něco vyšší pořizovací cena.

 

CCFL neboli duální lampa

CCFL je to nejmodernější, co svět manikúry nabízí. Občas se také označují jako lampy nové generace. Zkratka CCFL znamená Cold Cathode Fluorescent Lamp a v překladu popisuje to, jak lampa pracuje. Funguje na principu fluorescenčního zdroje světla se studenou katodou, která přeměňuje elektrickou energii na světlo. Není však nutné znát princip fungování, ale hodí se zmínit její největší výhodu. Za velmi krátkou dobu vytvrdí UV gel, LED gel, ale i tzv. gellaky. Disponuje i neuvěřitelnou výdrží 35 000 hodin a cenově se rovná LED lampám.

 

Nejlepší vytvrzovací lampy dle recenzí uživatelů

Esperanza ONYX UV LED lampa na gelové nehty a laky 36W EBN002K recenze

Wellife UV lampa na nehty 36W B08-NA013 recenze

Esperanza EBN001W SAPHIRRE UV LED lampa na gelové nehty a laky 36W EBN001W recenze

SUN X10 led lampa na nehty 48W 15 DIOD ULX-X10 recenze

 

Iso Trade UV lampa na gelové nehty s pohybovým senzorem 6462 recenze

Dovednosti

Zveřejněno

2. 10. 2020