Notebooky do 17 000 Kč

S rozpočtem 17 000 Kč seženete kvalitní notebook. Za tuto částku na trhu existuje mnoho modelů s dobrými parametry. Pokud s výběrem váháte, v tomto článku vám představíme všechno, co by měl kvalitní notebook mít a umět. 

Co notebook musí umět a mít?

Obrazovka

Obrazovka notebooku do 17 000 Kč musí nabídnout rozlišení Full HD. Dále si také pohlídejte, aby měl technologii IPS a antireflexní vrstvu. První zmiňované znamená, že obrazovka notebooku bude dobře reprodukovat barvy a s antireflexní vrstvou budete moci pracovat i na slunci nebo v jasně osvětlených místnostech. 

RAM

Čím více RAM, tím lépe. Optimální je 16 GB RAM. Nikdy si nepořizujte notebook, který nemá alespoň 8 GB RAM.

Disk

U disků existují dvě alternativy – HDD a SSD. HDD mívají více místa. Přesto jsou u notebooků běžnější ty SSD. Pracují tišeji, méně se zahřívají a také zajišťují rychlejší chod systémů a programů.  

Grafická karta

Grafická karta je potřeba, pokud na počítači hodně hrajete hry. Když budete používat pouze jednodušší aplikace a multimédia nebo vyhledávat na internetu, rozhodně vám stačí grafický systém, který je v notebooku integrovaný.

Bezdrátové připojení

Modely za 17 000 Kč by kromě fyzických konektorů měly mít i moduly Bluetooth a Wi-fi. Nejlépe ve standardu AC.

Pouzdro

Čím dražší notebook, tím lepší pouzdro bude mít. Tedy bude vyroben z materiálů, které se jen tak nepoškodí. Což se hodí především, pokud plánujete počítač hodně nosit sebou. Nebo si můžete zvolit také zařízení, které je vyrobené z ekologických materiálů. Jestliže víte, že notebook bude pouze ležet na stole, a víceméně ho nikdy nebudete přenášet, toto je jeden z parametrů, na kterém můžete ušetřit. 

Funkce navíc

Mezi prvky, které nejsou nutné, ale mohou používání zpříjemnit, patří např. podsvícená klávesnice (zvlášť, když jste zvyklí pracovat nebo hrát v noci), čtečka otisků prvků, čtečka paměťových karet, stereo reproduktory, technologie rychlého nabíjení baterie apod.

Jak notebook do 17 000 Kč vybrat

Ani u notebooku do 17 000 Kč nemusíte obětovat kvalitu. Naopak. Když si dáte dobrý pozor, tak seženete velmi kvalitní modely. Na co se zaměřit?

Jako první si rozmyslete, zda bude notebook hodně cestovat, nebo bude zůstávat hlavně doma. V prvním případě je lepší pořídit si lehčí model s menší obrazovkou (kolem 14 palců), v tom druhém váhu řešit nemusíte a seženete modely i s 17palcovou obrazovkou. Dále si projděte specifikace notebooku. Nejlepší modely v této kategorii budou mít disky s minimálně 256 GB a výkonné procesory, např. Intel Core i5, AMD Ryzen 5 nebo 7. RAM by měla mít alespoň 16 GB. Podívejte se i na to, jaké má notebook konektory a možnosti připojení. Zařízení by mělo určitě nabídnout USB 3.2 typ C, HDMI port, čtečku paměťových karet, Bluetooth 5.0 a Wi-fi 6

Herní notebook se bude vyznačovat tím, že oproti jiným modelům bude mít kvalitní grafickou kartu. Bohužel dobrý herní notebook pod 20 000 Kč neseženete. Buď tak musíte o něco navýšit rozpočet, nebo počkat na nějakou akci. 

Doporučené modely notebooků do 17 000 Kč

Lenovo V15 G3 82TT004PCK recenze

Asus X515FA-BQ209W recenze

Dell Inspiron 16 5625-4933 recenze

HP 15s-fq3310nc 72G63EA recenze

Acer Aspire 5 NX.K5BEC.007 recenze

Dovednosti

Zveřejněno

18. 3. 2024