Opakovače signálu – řešení na problémy se slabou Wi-fi

Bezdrátové sítě, ke kterým se připojujeme z notebooků, telefonů nebo tabletů, jsou něco, na co jsme si velmi rychle zvykli. Práce s nimi je velmi lehká a nemusíme se otravovat s manipulací s dráty. Navíc rychlost bezdrátových sítí neustále roste – zvládnou pohodlně streamovat film a udrží v chodu online hru. Jediný problém, který s nimi může být, je to, že rozsah, který zvládnou pokrýt je pořád dost malý. A je přirozené, že se chceme pohodlně připojovat z každého místa domova. Ale i tento problém má řešení.

Jedním řešením by mohlo být zakoupení druhého Wi-fi routeru. A ten poté pomocí ethernetového kabelu připojit k prvnímu routeru. Jenomže bychom už nemohli mluvit o bezdrátovém připojení. Navíc vést kabel přes celý byt/ dům není vždy možné. Naštěstí existuje ještě mnohem lepší řešení.

 

Extendery

Neboli opakovače či zesilovače signálu. Jsou tím nejlepším možným řešením na problém spojený se slabým připojením. Jsou malé a lépe se v prostoru ztratí než mnohdy velké a nevzhledné Wi-fi routery. Navíc jsou kompletně bezdrátové. Stačí je připojit do zásuvky.

Opakovač přijme signál, který vysílá router, a naplno ho pošle dál. Navíc se nemusíte bát ani složitého nastavování. Zpravidla stačí na Wi-fi i na extenderu zmáčknout párovací tlačítko WPS a zařízení se propojí sama. Nemusíte zadávat žádná hesla nebo cokoliv konfigurovat.

Pokud o nákupu opakovače uvažujete, doporučuje se koupit ho od stejné značky jako je váš router. Vyhnete se tak problémům s kompatibilitou. A vlastníte-li starší verzi routeru, pohlídejte si to, aby extender podporoval stejné standardy zabezpečení, frekvenční pásma a přenosové rychlosti.

 

Nejlepší modely dle recenzí uživatelů

TP-Link TL-WA854RE recenze

TP-Link RE200 recenze

TP-Link RE305 recenze

TP-Link TL-WPA4220 recenze

TP-LINK RE300 recenze

 

Dovednosti

Zveřejněno

15. 1. 2021