Podle čeho vybírat novou pračku?

Prvním krokem při nákupu pračky je trochu pokročilé plánování. Znát své potřeby. Například kolik času trávíte praním? Máte velkou rodinu vyžadující každodenní praní prádla nebo jste svobodná osoba nebo pár bez dětí? Je také důležité zvážit, kde bude pračka umístěna.

Přemýšlení o tom, kdy a jak si prádlo vyperete, vám pomůže porovnat pračky a rozhodnout, jakou velikost pračky koupit a jaké možnosti cyklu jsou důležité pro potřeby vaší rodiny. Pokud jste si vědomi spotřeby energie, existuje několik možností a modelů, které splňují tento požadavek. Mezi hlavní body, které je třeba zvážit při nákupu pračky, patří cena, typ plnění, velikost, kapacita, cykly a energetická spotřeba.

Přední nebo horní plnění

Nejzřetelnější funkcí, kterou si můžete vybrat při koupi pračky, je, zda zvolit verzi pro přední nebo horní plnění. Obě varianty mají svá negativa i pozitiva.

Pračky s vrchním plněním jsou ideální pro ty, kteří mají problémy se zády. Odpadá ohýbání ke spotřebiči. Pračky zaberou méně místa v prostoru, ale většinou jsou schopné pojmout větší množství prádla.

Pračky s předním plněním mají tu výhodu, že můžete využít jejich vrchní část, například pro sušičku. Jsou vhodné pro vozíčkáře. Mají lepší rovnováhu při ždímání, což se projeví především při praní většího množství prádla.

Standardní velikost pračky

Před nákupem změřte prostor, kam hodláte pračku umístit. Obvykle jsou pračky velké 60 x 85 x 60 centimetrů, na výběr jsou také slim verze s hloubkou 32, 40 nebo 45 centimetrů. Pokud se rozhodnete pro pračku s předním plněním, nezapomeňte počítat s prostorem před pračkou.

Kapacita bubnu

V závislosti na tom, pro kolik lidí perete, vybírejte velikost bubnu pračky. Všechny pračky uvádějí, kolik kilogramů prádla pojmou.

Typy cyklů

Standardní pračky nabízí 1 – 4 rychlosti máchání a odstřeďování. Některé špičkové modely toho však nabízí mnohem více. Přednastavené prací cykly kombinují různé rychlosti, teploty a úrovně pro čištění konkrétních typů oděvů. Průměrná pračka má cykly pro bavlnu, jemné prádlo a vyvářku.

Špičkové modely mohou nabízet další cykly, jako je například dlouhý cyklus pro pracovní oděvy, džíny a ručníky, jakož i cykly předpírání a předpírky pro řešení skvrn. Vestavěné čištění parou zbaví prádlo skvrn bez předúpravy. Pára je také prospěšná pro redukci alergenů.

Přemýšlejte o druhu oblečení, které budete prát nejčastěji, abyste se mohli rozhodnout.

Dovednosti

Zveřejněno

7. 6. 2020

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *