Pomůžeme Vám s výběrem chytrého náramku, sportování se stane zábavou.

Fitness náramky, označovány také jako chytré náramky, se staly populárním trendem.
Fitness náramek je chytré zařízení monitorující denní pohyb i spánek. Na trhu najdete desítky fitness náramků, které se liší cenou, značkou, funkcemi i designem. Záleží především na účelu, pro který budete náramek využívat.

Důležité parametry fitness náramků

Displej

Jednodušší, levnější zařízení nedisponují displejem, ale progres indikují pomocí LED diody. Náramek vám bude sbírat pouze hodnoty, které si pak zobrazíte prostřednictvím chytrého telefonu ve speciální aplikaci. Pokud chce naměřené hodnoty kontrolovat hned, nebo si chcete přečíst notifikace obdržené z telefonu, musíte sáhnout po náramku s displejem.

Výdrž baterie

Fitness náramky mají oproti jiným zařízením podobného typu celkem slušnou výdrž. Náramky fungují buď na vyměnitelnou knoflíkovou baterii, nebo mají v sobě zabudovaný akumulátor, který se dobíjí přes kabel. Výdrž baterie ovlivňuje to, jak náročné aplikace používáte. V provozu dokáží být několik dní, týdnů nebo dokonce měsíců.

Kompatibilita s telefonem

Abyste docílili lepších statistických grafů, musíte fitness náramek propojit s chytrým telefonem nebo počítačem. Většina fitness náramků je kompatibilní se systémy Android a iOS. Fitness náramky komunikují s mobilním telefonem za pomoci bezdrátové technologie Bluetooth. Dražší náramky umí ve spojení s chytrými telefony zobrazovat na displeji notifikace. Díky tomu tak uvidíte, kdo vám volá nebo píše SMS či e-mai.

Odolnost

Některé náramky v sobě skrývají odolnost certifikace IP67 – . Náramek by měl snést menší proud vody i chvilkové ponoření do malé hloubky.
Pokud plánujete se svým fitness náramkem podávat výkony v bazénu, pohlídejte si, aby na něm bylo označení vodotěsný.
Certifikace IP68 – Tohle označení zajistí odolnost náramku při ponoření až do 50 metrů i při velmi silném proudu.

Funkce

Měření tepu – Probíhá pomocí senzorů na spodní straně hodinek. V rámci výsledku je třeba počítat s jistými odchylkami. Ty mohou být způsobeny potem a dalšími okolnostmi. Přesnější metodou je kompatibilita s hrudním pásem.
GPS – V případě, že běháte pravidelně a chcete si svou běžeckou trasu zaznamenávat, sáhněte po náramku se zabudovanou GPS. Náramek bude zaznamenávat vaši trasu v reálném čase.
Krokoměr – Přesnost této funkce se liší v závislosti na pořizovacích nákladech daného modelu. Zaznamenává, kolik kroků jste ušli.
Ušlá vzdálenost – Kromě počtu kroků zjistíte také celkovou ušlou vzdálenost v metrech či kilometrech.
Délka a kvalita spánku – Náramky dokáží monitorovat jednotlivé fáze vašeho spánku. Díky této funkci zjistíte, jak dlouho spíte a jak kvalitní váš spánek je. Některé náramky vás jemnými vibracemi vzbudí tehdy, když je vaše tělo v nejlepší kondici pro probuzení.
Bluetooth – slouží ke spárování náramku s chytrým telefonem
Pohybový senzor – Ten zapíná displej náramku. Když zvednete ruku, abyste se podívali kolik je hodin, automaticky dojde k rozsvícení displeje.
Spálené kalorie – zobrazují informace o tom, kolik kalorií jste v daném časovém úseku spálili.
Vystoupaná patra – některé hodinky umožňují počítat také patra, která jste nastoupali. To je možné díky barometru. Jedno patro odpovídá výšce zhruba 3 metrů.
Stopky – Slouží ke stopování času.
Nastavení denních cílů – u některých modelů si můžete nastavit svůj denní cíl. Náramek vás pak upozorní na jeho (ne)plnění .
Bezkontaktní platby – některé špičkové modely fitness náramků nabízí i funkci placení u terminálů. Konkrétní službu musí podporovat i vaše banka.
Přehrávání hudby – některé náramky umožňují spárování s chytrým telefonem a připojení sluchátek.

Doporučené fitness náramky

Dovednosti

Zveřejněno

21. 7. 2020

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *