Přehled typů klávesnic. Vyberte si tu pravou

Pro práci s počítačem je klávesnice klíčová. A při nákupu nové je nutné vzít v potaz především to, jakou práci na ní budete vykonávat. Pravidelný hráč bude potřebovat trochu jinou klávesnici než někdo, kdo na ní bude psát nebo pracovat v kanceláři. Podívejme se na několik typů klávesnic podle toho, k jaké činnosti se nejvíce hodí. 

Studium či kancelářská práce

U klávesnic pro tento typ práce se hodí pohlídat si výšku jednotlivých kláves a jejich aktivační hmotnost. Zvažte také možnost koupit si bezdrátovou klávesnici, která vám ušetří prostor na stole. A máte-li velký nedostatek místa, nebo hodně cestujete, pořiďte si jednu z tzv. mini klávesnic. Jsou velmi lehké a skladné.

Hraní her či psaní

Pravidelní hráči, popřípadě vášnivé spisovatelé, potřebují hlavně odolnou klávesnici. Takovou, která vydrží časté užívání. Proto jsou ideální volbou mechanické klávesnice. Ty jsou nejen odolnější, ale mají i rychlejší dobu odezvy a nízkou aktivační hmotnost (tedy sílu, kterou je nutné vyvinout pro stisk klávesy). Pokud často píšete nebo hrajete ve tmě či šeru, zauvažujte také o podsvícené klávesnici. Díky ní nemusíte svoji činnost přerušit, nebo rozsvěcet světlo.

 

Programování či tvůrčí práce

Dlouhé hodiny práce na počítači může být utrpením pro ruce. Především pro karpální tunely. Ale s tím vám pomohou ergonomické klávesnice. Jsou konstruovány pro maximální pohodlí. Mají specifický tvar a často jsou vybaveny podložkou pod zápěstí.

 

Dovednosti

Zveřejněno

21. 3. 2021