Proč je kuchyňský robot s planetárním mícháním nejlepší volbou

Planetární kuchyňský robot ulehčí práci na každém receptu. Sám od sebe perfektně našlehá bílky, uhněte těsto na chleba nebo vytvoří hladký krém. Jak planetární kuchyňský robot funguje a proč je nejlepší volbou do kuchyně si vysvětlíme v dnešním článku. 

Jak vlastně planetární systém míchá? Funguje to tak, že zatímco se metla pohybuje jedním směrem, ložisko se otáčí opačným směrem. Metly či háky navíc přesně kopírují okraje mísy. Dojde tak k pečlivému promíchání ingrediencí a nic nezůstane nalepené v nádobě. Je to teda dokonalý pomocník při přípravě téměř všeho, od jemných krémů až po hutná těsta. Funkce robota můžete rozšířit dokoupením různých nástavců –  během chvíle se z něj stane mlýnek, mixér, food processor či odšťavňovač a další.

Výhody a nevýhody planetárního robota

O mnohých výhodách už tu byla řeč. Tím hlavním samozřejmě je, že vám ušetří čas a hlavně námahu. Planetární robot se nejčastěji vyrábí z kovu, který je odolný a jen tak se neopotřebí. V kuchyni také vynikne. Jeho použití je intuitivní a zvládne ho (a využije) nejen profesionální pekař a kuchař ale také ten amatérský

Nevýhodou planetární robotů je jednoznačně jejich velikost a váha. V kuchyni pro ně musíte vyčlenit celkem velký prostor. A kvůli jejich váze je nemůžete přenášet a někam ukládat. Mísa u robota také není uzavřená, může se proto stát, když ji hodně naplníte, že ingredience mohou vyletět ven a něco ušpinit.

Dovednosti

Zveřejněno

25. 11. 2023