Proč si pořídit robotický vysavač

Úklid domu či bytu je činnost, která málokomu činí radost. Navíc může zabrat velké množství času, které člověk prostě může strávit lépe. Ale zapojíte-li do uklízení robotický vysavač výrazně se vám uleví. Jejich ovládání je čím dál lehčí, jsou stále výkonnější a dostanou se i do míst, kam by se vám to nemohlo podařit. Stále nejste přesvědčeni? Podívejme se společně na důvody, které vaši nedůvěru v tyto robotické pomocníky zvrátí.

 

Úspora času

Roboti jsou dnes za vás schopni nejen celý byt vysát, ale i vytřít. A to dokonce když nejste doma nebo v noci, když spíte. Budete tedy vstávat nebo se vracet do krásně uklizeného domova. Robotické vysavače je možné už běžně ovládat na dálku přes mobilní aplikaci. Na dálku ho spustíte i zastavíte a navíc budete moci zkontrolovat, jak úklid pokračuje. Které místnosti jsou již čisté, které ještě zbývají. Je to tedy rozhodně nedocenitelná úspora času.

 

Nulová námaha

To nejlepší na robotickém vysavači je to, že vysává naprosto sám. Jediné, co musíte udělat, je spustit ho. O zbytek se postará sám. Nebudete se tedy muset namáhat s luxováním ručně. Některé modely dokonce obsahují speciální optické snímače prachu. Díky nim roboti poznají znečištěná místa a pokud je některé místo znečištěné více než jiné, přepne se sám do výkonnějšího režimu a úklid tak bude stejně perfektní jako jinde.

Robot se navíc sám postará i o své pravidelné nabíjení. Jakmile dokončí svoji práci, zajede úplně sám do nabíjecí stanice. Tam se nabije a bude tedy vždy připraven na další použití. Nemusíte se bát ani toho, že by se náhodou vybil během vysávání. Pokud robotu začne docházet energie, zajedete do stanice a až bude nabit, sám se vrátí na místo, které předtím opustil a úklid zde obnoví. Není možné, že by úklid někdy nedokončil.

 

Dostane se všude

Perfektně vyčistí všechny těžko přístupné prostory – pod postelí, pod topením nebo na skříni. Roboti jsou velmi nízcí, vejdou se tedy téměř všude a navíc jsou vybaveni po stranách rotujícími kartáčky. Nezastaví je tedy ani rohy. Nemusíte se je bát nechat uklízet na vysokých místech (skříně, poličky), kam nedosáhnete. Jsou totiž vybaveni senzory, které jim nedovolí spadnout.

 

Nahradí i mopy

Výkonní roboti se postarají o každý typ povrchu. Koberec perfektně vysají a pokud potřebuje uklidit např. dlažbu, kde jen vysávání nestačí, ani to dnes už není problém. Robot se sám přepne do režimu mopování a vaši podlahu tak dokáží i vytřít.

 

Nebudete o nich vědět

Velkou nevýhodou klasického vysávání je i hluk. Když vysáváte, tak téměř jistě neuslyšíte nic jiného. To se vám s robotickými vysavači nestane. Dosahují hlasitosti max. 60 decibelů. To odpovídá hlasitosti běžné mluvy. Nemusíte se tedy bát, že by vám robot znemožnil sledování televize nebo zkazil příjemný čas s rodinou. Navíc robot nevyděsí ani vaše zvířecí miláčky, kterým hluk z klasických vysavačů může vadit.

 

Nejlepší modely dle recenzí uživatelů

Robzone Duoro XCLEAN Profi recenze

PURON PR10 recenze

Xiaomi Roborock S5 Max recenze

TESLA RoboStar T60 recenze

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro recenze

Dovednosti

Zveřejněno

3. 1. 2021