Průvodce výběrem čističky vzduchu

Pokud vás trápí trápí kašel, alergie nebo jste často nemocní, může tyto problémy alespoň částečně zmírnit čistička vzduchu. Ta z ovzduší odstraní nejrůznější nečistoty v podobě pylu, alergenů, bakterií i plísní. Zbavíte se tak částic, které nejčastěji dráždí dýchací ústrojí a také celý organismus. V dnešním článku se zaměříme na to, jak čističku vzduchu vybrat, aby splňovala všechny vaše požadavky.

 

Komu je určena

Jako první si před nákupem položte otázku, komu je čistička určena. Na základě účelu jsou totiž vybírány vhodné filtry, aby odstraňovaly přesně ty nečistoty, které vás trápí. Často se také k dosažení nejlepšího možného výsledku využívají nejrůznější kombinace filtrů (uhlíkové, antibakteriální, vodní, elektrostatické apod.). Mezi nejpopulárnější patří HEPA filtry. Má totiž velmi široký záběr a přitom si zachovávají vysokou efektivitu. Pomůže vám i pokud chcete z ovzduší odstranit zápach z cigaret.

 

Čističky pro alergiky

Ideální čistička pro alergiky by měla vzduch přečistit 4x za hodinu a v každém případě musí obsahovat HEPA filtr. Ten ze vzduchu odstraňuje vše, co alergiky může dráždit – roztoče, spóry, plísně, pyly, úlomky zvířecích chlupů o velikosti až 0,3 mikronu. Chcete-li mít jistotu, že nová čistička bude doopravdy kvalitní, poohlédněte se po certifikacích od ECARF nebo AHAM. S nimi budete vědět, že čističky jsou doopravdy kvalitní a pomohou vám s problémy s alergiemi.

 

Čističky pro kuřáky

U čističky míněné do prostorů, kde se kouří, je důležité, aby si dokázala poradit se zápachem. Proto vyberte takovou, která bude mít kvalitní uhlíkový filtr. A přesto, že dokáže zařízení zbavit vzduch nepříjemného zápachu, nezabrání tomu, aby se kouř dostal do nábytku nebo záclon. Počítejte také s tím, že takto namáhaný filtr vydrží méně, než filtr v nezakouřeném prostoru.

Dovednosti

Zveřejněno

24. 11. 2021