Řepkový olej pro jarní očistu

Jaro je tu, první sluneční paprsky a vy marně bojujete s únavou? Pravděpodobně nebude od věci odlehči trochu váš jídelníček, zařadit více zeleniny a výživově bohaté potraviny. Na zeleninové saláty, ale i pro teplou kuchyni je vhodný nízkoerukový řepkový olej.

Proč řepkový olej?

Proč právě řepkový olej? Máte pocit, že jste na něj neslyšeli úplně pozitivní recenze? Tato negativní hodnocení patří minulosti, kdy řepkový olej obsahoval kyselinu erukovou. Nyní jsou však odrůdy speciálně šlechtěné pro potravinářský průmysl. Za studena lisovaný řepkový olej má téměř ideální složení esenciálních kyselin.

Řepkový olej tak prospívá při prevenci kardiovaskulárních onemocnění, obezity, vysokého tlaku, vysoké hladiny cholesterolu, ale stimuluje také imunitní systém a pomáhá při zmírňování alergií. Protože obsahuje vysoký podíl vitamínu E, je také významným zdrojem antioxidantů. Ochraňuje organismus před volnými radikály a zpomaluje stárnutí buněk.

Kupujte kvalitu

Kvalitní za studena lisovaný řepkový olej od českých zemědělců můžete nakoupit ve specializovaném e-shopu www.zdravyolejzpolabi.cz. Na webových stránkách naleznete podrobné informace o výrobě i vlastnostech řepkového oleje. Pravidelně vám přináší nové recepty. Pro jarní očistu si můžete připravit třeba zeleninový salát s mozzarelou nebo zeleninový salát s mungo klíčky. Řepkový olej má poměrně vysoký bod zakouření, proto jej můžete použít i v teplé kuchyni. Pokud tedy na jaře nechcete nějaký ten kilogram shodit, můžete vyzkoušet lívance z ovesných vloček, palačinky nebo cuketové brambůrky. To vše připravované na řepkovém oleji.

Dovednosti

Zveřejněno

26. 3. 2019

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *