Udělejte své cvičení efektivnějším s pomocí vibrační plošiny

O vibrační plošině jste možná ještě neslyšeli. Přesto je to zařízení, které tu s námi již nějaký čas je a efektivně zrychluje posilování svalů. Podívejme se společně na to, jak plošina funguje a jak na ní co nejefektivněji cvičit. 

 

Jak funguje

Vibrační plošina funguje na velmi snadném principu. Když si na ni stoupnete a zapnete ji, začne produkovat vibrace různé intenzity a frekvence. Ty by měly způsobit kontrakci svalů a udělat vaše cvičení mnohem efektivnější. Navíc tyto vibrace neposilují jen svaly, ale i vaše klouby. Je to tedy trénink pro celé vaše tělo.

 

Další efekty

Nenechte se mýlit, vibrační plošina není žádné zázračné zařízení, které by samo tvarovalo nějakou část vašeho těla. Pouze udělá vaše cvičení účinnější. Někdy ale výrazně např. u posilování hýždí, stehen nebo paží. Vibrační plošina vám může přinést i další výhody. Zvyšuje pružnost šlach, redukuje celulitidu, zrychluje metabolismus i regeneraci po tréninku. Navíc vám zlepší náladu – cvičení na plošině je totiž jiné a překvapivě zábavné.

 

Jak na plošině cvičit

Na závěr jsme si pro vás připravili několik jednoduchých cvičení, se kterými je ideální začít.

 

Kliky

Při těchto klikách musí vaše ruce spočívat na plošině. Udělejte 5 – 10 kliků v jedné sérii a tu zopakujte 3x.

 

Dřepy

Oběma nohama se postavte na plošinu a ruce natáhněte před sebe. Co nejvíce se narovnejte a dívejte se před sebe. Poté začněte dělat jednoduché dřepy. Celkově byste měli udělat 3 série po 20 dřepech.

 

Běh

Jednu nohu položte na plošinu a druhou nechte na zemiNohy vyměňte pomocí skoku. Nezastavujte a snažte se jich udělat co nejvíce, než se zadýcháte. Až budete unaveni, dejte si chvilku pauzu a pokračujte.

Dovednosti

Zveřejněno

2. 3. 2021