Výběr infralamp a jejich účinky

Zdravotnictví už velmi dlouhou dobu zná a využívá příznivé účinky infračerveného záření. A z nemocnic začíná tato znalost pronikat i do domácností. Infralampy jsou výborné na širokou škálu problémů – snižuje otoky a záněty, uvolňuje dutiny, podporuje funkci štítné žlázy, hojí rány, zmenšuje jizvy a umí se vypořádat i s vráskami. Pokud vás toto zaujalo, podívejte se na přehled toho, jak infralampu vybrat a jaké jsou její účinky. 

 

Výběr

 

Výkon

Je vždycky udáván ve Wattech (W). Platí, že čím vyšší je hodnota výkonu, tím rychleji se lampa zahřeje na požadovanou teplotu a její účinek je tedy také vyšší. Levnější modely mají výkon zpravidla kolem 100 W, u dražších se může vyšplhat až ke 300 a více W. Zároveň s výkonem se zaměřte i na plochu, kterou lampa dokáže léčit. Ohřev větší plochy naráz samozřejmě znamená rychlejší a efektivnější působení. Nejlepší modely zvládnou zabrat až několik desítek centimetrů čtverečních kůže.

 

Aretační polohy

Tento parametr určuje možnost naklánění lampy. Je to tedy čistě komfortní a praktická záležitost. Čím více poloh lampa má, tím lépe se s ní bude manipulovat a všechna místa se s ní budou ošetřovat pohodlně. Vyrábí se modely, které mají nastavené určité polohy, do kterých je možné je umístit, jiné lampy je možné nastavit do libovolné polohy v rozmezí určitých stupňů.

 

Účinky

Během používání infralampy budete pociťovat teplo. To je způsobeno tím, že hluboko do kůže pronikají neviditelné paprsky. Vlivem tepla se výrazně zlepší prokrvení kůže a zvýší se také průtok krve. Tím se tělo začne přirozeně čistit – nečistoty jsou odnášeny pryč.

A na co konkrétně se infralampa hodí?

Účinně pomáhá v boji proti oparům a akné. Nebo pokud je vaše pleť vrásčitá, popřípadě působí nezdravě, lampa vám pomůže s prokrvením a zvýší její elasticitu. Obdobným způsobem funguje i na krk. Navíc je prokázáno, že infralampy se hodí na všechny typy pleti.

Jistě se vám lampa dobře osvědčí během nachlazení. Uvolní dutiny a urychlí vaše uzdravení. Běžně se také používá na potlačení bolesti svalů nebo kloubů. Například při namožení během sportování. Někoho také pravděpodobně potěší, že umí snižovat vysoký krevní tlak a také, podobně jako sluneční záření, vytváří ve vašem těle vitamín D.

Nejlepší modely dle recenzí uživatelů

Beurer IL 50 recenze

Efbe-Schott IR812 recenze

Efbe Schott SC-836 recenze

Beurer IL 11 recenze

Beurer TL 30 recenze

 

Dovednosti

Zveřejněno

18. 12. 2020