Výběr kávy podle druhu kávovaru

Káva má miliony příznivců po celém světě. A je tedy pravděpodobné, že k nim patříte i vy. Ale podobně jako u všeho, dnes existují desítky druhů kávy a velké množství různých variant kávovarů. A někdy je prostě složité se v tom všem zorientovat. Proto jsme si připravilikrátký přehled toho, která káva se hodí ke kterému kávovaru. Aby váš chuťový prožitek byl co nejlepší.

 

Automatické kávovary

Jedny z nejoblíbenějších kávovarů, především díky jednoduché obsluze a širokému výběru káv, které umí připravit. Fungují na principu přípravy kávy pod tlakem. V jedné z nádob, které mají na sobě, ohřejí vodu a pak ji pod tlakem proženou mletými kávovými zrny.

Proto je jasné, že do tohoto typu kávovaru potřebujete mletou kávu. A to nejlépe takovou, která bude namleta těsně před vařením. Mnohé tyto kávovary mají vlastní mlýnky, takže mletí nebude problém. Pokud si plánujete umlít zrna, vyvarujte se těch ochucených. Při mletí se z nich budou uvolňovat éterické oleje a ty se pak usadí na lopatkách mlýnku v kávovaru. To může stroj nenávratně poškodit.

Pro přípravu klasického, lahodného espressa je nejlepší namíchat si půl na půl zrna Arabica a Robusta. Arabica má nižší obsah kofeinu a káva z ní je jemná, bez hořkých tónů. Naopak Robusta má mnohem více kofeinu a káva z ní má krásnou tmavou pěnu, hořkou a zemitou chuť. Zkombinování těchto dvou káv, vytvoří výborný chuťový prožitek.

 

Miele CM 6350 G recenze

Překapávače

Ideální kávovary pro lidi, kteří potřebují kávu rychle a nejlépe větší množství. Pro tento typ kávovaru se nejvíce hodí káva mletá, lehce pražená a z jednoho druhu. Tudíž nekombinovat kávy jako u automatických kávovarů. Chuťově výborné jsou kávy z Brazílie nebo z Guatemaly. Kombinují výraznou ovocnou chuť s čokoládovými tóny. Tyto druhy jsou navíc ideální i pokud preferujete kávu s mlékem.

 

AEG KF 3300 recenze

Kávovary na kapsle

Kapslové kávovary už několik let rozdělují svět milovníků kávy. Část je má ráda a druhá část tvrdí, že káva z nich je nekvalitní. Faktem ale zůstává, že jsou čím dál populárnější. Pokud se ale přece jen bojíte, že káva z nich nebude dobrá, máme pro vás jednoduchou radu. Koupíte-li si kvalitní kapsle, o kvalitu kávy se bát nemusíte. Mezi nejlepší značky kapslí patří rozhodně Caffenation, Colonna Cafe, Tchibo nebo Nescafé.

 

Philips HD 6574 recenze

Dovednosti

Zveřejněno

9. 12. 2020