Výběr prvního mobilu pro dítě je lepší nepodcenit

,

V životě dítěte určitě nastane okamžik, kdy už bude dost staré nebo vyspělé na používání mobilního telefonu. Možná takový okamžik nastal pro vaše dítě a vy teď stojíte před úkolem nový telefon vybrat. Rozhodně je to výběr, který není dobré podcenit. Právě kvůli tomu jsme si připravili několik tipů, které se vám během nákupů mohou hodit.

 

Nároky na telefon pro děti

Ve své podstatě by měl být telefon pro dítě jenom nástrojem, jak se s vámi spojit. Proto by mu teoreticky mohl stačit i obyčejný tlačítkový telefon. Mobilní zařízení je dnes pro děti něčím víc. Tráví na něm více času a využívají z něj mnohem více funkcí. Také je bohužel nutný pro popularitu v kolektivu. Ačkoliv to není zdaleka dobře, dítě se starým telefon se lehce může stává outsiderem. A to nechce pro své dítě nikdo. Naštěstí ani koupě chytrého telefonu nemusí být finančně náročné. Dotykový telefon se základními funkcemi a parametry je možné pořídit za cenu kolem 2 000 Kč.  

Při pořizování mobilu pro dítě je dobré pohlídat si jeho velikost. Neměl by tedy mít příliš velkou úhlopříčku, aby se příliš neztížila manipulace s ním. Doporučuje se při nákupu mobilu rovnou zainvestovat i do ochranného skla – u dětí je celkem vysokého riziko, že jim zařízení spadne. Tvrzené sklo by mělo zabránit tomu, aby se telefon rozbil okamžitě. Spolu se sklem pořiďte pouzdro nebo kryt. Ti kromě ochrannou před rozbitím chrání také před škrábanci. Prodávají se v nejrůznějších designech a barvách. Rozhodně tedy najdete něco, co bude vyhovovat vám i vašemu dítěti.

 

Parametry

U nového zařízení pohlídejte také několik parametrů. Prvními z nich je interní a operační paměť. Ta zařídí, aby telefon fungoval hladce a nezasekával se. Pro dítě se proto hodí mobil s 2 GB RAM pamětí a alespoň 16 GB vnitřní paměti. Vyšší hodnota je vždy lepší, ale znamená také vyšší pořizovací cenu.

Nepodceňte ani kapacitu baterie. Aby telefon nebylo nutné denně nabíjet, a aby vydržel i delší hovor nebo nějakou dobu strávenou hraním, nekupujte zařízení, které nemá kapacitu minimálně 4 000 mAh. Samozřejmě vyšší hodnota je opět lepší.

 

Doporučené modely mobilních telefonů pro děti

Xiaomi Redmi 9AT 2GB/32GB recenze

Aligator S6500 Duo recenze

Motorola Moto E6i 2GB/32GB Dual SIM recenze

Alcatel 1B 2020 5002D recenze

Xiaomi Redmi 9C 2GB/32GB recenze

 

Dovednosti

Zveřejněno

19. 9. 2021