Výběr televize pro vášnivé hráče

,

Přáním všech hráčů na světě je moci si užít si svoje oblíbené hry s největší možnou kvalitou obrazu. K tomu je zásadní mít kvalitní monitor nebo televizi, na kterých plánujete hrát. V dnešním článku se zaměříme na televize a představíme si, na co se při jejich výběru zaměřit, abyste měli co nejlepší zážitek z hraní.

 

Typ matice

Existují dva druhy matic, ze kterých se televize vyrábějí.

První z nich jsou LCD televizory s klasickým podsvícením. Největší výhodou těchto obrazovek je, že obsahují VA, nebo IPS panely. Oba typy panelů zaručují vysokou kvalitu a úroveň zobrazení. U VA se můžete těšit na lepší černou a vyšší kontrast, u IPS zase na lepší kvalitu barev při pohledu pod úhlem. 

Druhým typem je OLED se samosvítícími organickými LED diodami. Na těchto obrazovkách platí, že každý pixel se rovná jednomu zářícímu bodu. Proto můžete počítat s dokonale zobrazenou černou a s výborným kontrastem barev. Navíc si OLED televize výborně poradí s pohyblivým obrazem. Je nutné ale počítat s vyšší pořizovací cenou. 

 

Úhlopříčka

Na první pohled by se mohlo zdát, že čím větší, tím lepší. Není tomu tak ale vždy. Určitě velikost úhlopříčky, a tedy i televize, přizpůsobte velikosti místnosti a tomu z jaké vzdálenosti na ni budete koukat. 

 

Rozlišení

Rozlišení udává to, jak detailní bude zobrazení obrazu na televizi či obrazovce. Existují dva standardy: 4K a Full HD. Rozlišení 4K dobře vynikne jenom v případě, že máte konzole PlayStation 5 nebo Xbox Series X, které umožňují hraní v tomto rozlišení – 3840 x 2160 pixelů. V případě jiných konzolí postačí i levnější Full HD televizor s rozlišením 1920 x 1080 pixelů. 

 

Obnovovací frekvence

Kvalitní herní televizor by měl mít vysokou obnovovací frekvenci. Co to znamená? Je to schopnost televize či monitoru zobrazit určitý počet snímku za vteřinu. Udává se v Hz a čím vyšší toto číslo je, tím plynulejší obraz bude. U klasických televizí, které jsou určené především na sledování filmů a seriálů, stačí obnovovací frekvence 60 Hz. Proto tuto hodnotu bude mít i většina modelů na trhu. Jako hráči se však poohlédněte po televizích s frekvencí 100 až 120 Hz. Při akčních a dynamických hrách rychlejší obnovování určitě oceníte.

 

Nejlepší hráčské televize

Philips 43PUS7906/12 recenze

LG OLED55B13LA recenze

LG OLED65C11LB recenze

Samsung QE55Q80A recenze

Samsung QE65Q70A recenze

Dovednosti

Zveřejněno

27. 10. 2021