Výběr televizí pro rok 2020 s cenovkou do 10 000 korun

, ,

Uvažujete o koupi nové televize a máte omezený rozpočet, který vám povolí jen televizi do 10 000 Kč? V dnešní době můžete na trhu vybírat z několika druhů televizorů. Nabídka je čím dál širší, stejně jako jejich funkce. Moderní televize nejsou už pouhým přijímačem, ale díky novým technologiím se z nich stává rodinné multimediální centrum. Nenechte se v obchodě zlákat pěknými obrázky, které na televizích běží, často jsou upraveny pouze pro předvedení barev. Poradíme vám, jak při nákupu televize postupovat.

Jak vybrat televizi

Jak velká by televize měla být

Velikost – úhlopříčka televize je jedním z nejdůležitějších parametrů při výběru. Optimální vzdálenost by měla odpovídat 2 –3 násobku úhlopříčky. Například televize s úhlopříčkou 1 m je optimální sledovat ze vzdálenosti 2 –3 m. Velká obrazovka vždy neznamená lepší pocit ze sledování televize. Úhlopříčku je nutné volit podle vašich prostorových možností a preferencí.
Pokud máte menší obývák a televizní kanály nepřijímáte ve vysokém rozlišení a nemáte ani blu-ray přehrávač, televizi s velkou úhlopříčkou příliš nevyužijete. Televizi s velkou úhlopříčkou oceníte tehdy, když přijímáte signál ve vysokém rozlišení. Ten se šíří přes HD televizní kanály, blu-ray nosiče a také ho využívá spousta videoher.

Tabulka, která zmiňuje správnou velikost úhlopříčky v závislosti na vzdálenosti diváka od televizoru
Vzdálenost diváka od televizoru (v metrech) Vhodná úhlopříčka (v palcích)
Do 1,8 m                                                        17″ – 27″
1,9 m – 2,5 m                                                   27″ – 40″
2,6 m – 3,6 m                                                   40″ – 47″
3,7 m – 4,2 m                                                   47″ – 56″
Nad 4,3 m                                                       56″ a více

Umístění televize

Tady je dobré zvážit i hmotnost televize. Těžší televize je bezpečnější umístit na televizní stolek, který může být součástí obývací stěny. Dbejte ale na to, aby televize měla kolem dostatek místa, jde o to, aby televize měla lepší zvuk. Ideální vzdálenost, kterou by televize od zdi či stěny nábytku za ní měla mít je 15 – 20 cm.
Umístění na stěnu
Většina nových televizorů s plochou obrazovkou je navržena tak, aby mohla být namontována na zeď. Televizory mají předem připravené otvory na zadní straně, které slouží k upevnění držáků. Důležitý je parametr VESA, což je celosvětový standard pro montáž televizních displejů uváděný v milimetrech. Pokud má vaše televize například rozměr pro uchycení 200×200 mm, musí pořídit držák se stejnou roztečí. Každý model držáku musí mít specifikovánu maximální nosnost, která se velmi liší model od modelu. Některé držáky unesou zátěž do 20 kg, profesionální i 90kg a více.

Jak vysoko?

Nejčastěji máme televizi v obývacím pokoji, ale často bývá i v kuchyni nebo ložnici. Kde je televize umístěná má vliv na výšku umístění televize. Zatímco v obýváku sedíte na gauči nebo v křesle, v ložnici ležíte a v kuchyni stojíte. Tomu by měla odpovídat i poloha televize. Proto je optimální televizor umístit do výše očí, v ideálním případě o pár centimetrů níže. Nikdy byste neměli mít při sledování zakloněnou hlavu. Při volbě místa pro televizor je důležité myslet i na to, že by nikdy neměl stát proti oknu, tedy přímo proti zdroji denního světla, když bude svítit slunce, na televizi nic neuvidíte.

Rozlišení televize

Rozlišení vyjadřuje maximální možný počet pixelů – obrazových bodů, zobrazených na obrazovce televizoru a jak ostře obraz bude vypadat. Čím větší rozlišení – tím větší ostrost. V současnosti se na trhu s televizemi můžete setkat se třemi druhy rozlišení.
HD Ready rozlišení (1366×768 pixelů) – standardní rozlišení u menších úhlopříček. Dnes je již zastaralé a ve většině případů nedostačující.
Full HD rozlišení (1920×1080) – velice kvalitní obraz, s vysokým rozlišením. Vhodné pro hraní her a sledování DVD
Ultra HD rozlišení (3840×2160) – nabízí 4x více zobrazovaných informací, než standardní Full HD. Nabízí velmi jemný obraz a výborný požitek ze sledování.Pokud plánujete používat televizi pouze k příjmu televizního signálu, nemá pro vás investice do 4K rozlišení téměř žádný význam. Většina televizních stanic nevysílá v takto vysokém rozlišení. Takto vysoké rozlišení se vám bude hodit, pokud budete využívat televizi k multimediálním účelům, hraní her, sledování Blu-ray atd.

Kontrast

Kontrast vyjadřuje poměr v zobrazování černé a bílé barvy, udávané v luxech. Hraje velmi důležitou roli při sledování televizoru v běžných denních podmínkách, kdy svítí slunce. Zde platí, že čím vyšší je hodnota kontrastu, tím lepší je výsledný obraz. Zobrazení barev bude živější a reálnější.
Běžné hodnoty klasického statického kontrastu se pohybují kolem 1 500 : 1. Někteří prodejci však uvádějí kontrast dynamický, který dosahuje několikanásobně vyšších hodnot přesahujících i 10 000 : 1. Ten udává kontrastní rozdíl mezi dvěma částmi obrazovky, kdy jedna je bílá a druhá černá.
Statický kontrast měří také kontrastní rozdíl na obrazovce, ale mezi pomyslnými čtvercovými poli. Je mnohem relevantnější, protože má na sledování obrazu větší vliv.

HDR
Vysoký dynamický kontrast neboli HDR vám dopřeje opravdový zážitek z podívané. Díky HDR získá váš obraz větší dynamiku, přirozenější a výraznější podání se všemi odstíny, které scéna nabízí. Bez této technologie byste viděli jen nejtmavší a nejsvětlejší odstíny.

Jas

Jas vyjadřuje svítivost televize při zobrazení bílé barvy. Je vyjádřena v jednotkách svítivosti –kandelách (cd). Bývá zásadním parametrem za světelných podmínek, jako je ostré denní světlo, ale v tmavých nočních podmínkách může být vysoká svítivost i na škodu. Proto se doporučuje volit televizory okolo hodnoty 500 cd/m².

Odezva

Odezva vyjadřuje, jak rychlou schopností přeměnit jednu barvu do jiné barvy televize disponuje. Pro dokonalou plynulost obrazu dejte pozor, aby doba odezvy nepřesahovala 8 milisekund. Když je doba odezvy vysoká, můžeme se setkat s tzv. rozmazáním obrazu u pohybujícího se objektu.

Frekvence zpracování obrazu

Rychlejší frekvence zpracování obrazu umožňuje sledovat plynulejší, ostřejší obraz, udává se v Hz (hertzích). Standardně měřená obnovovací frekvence se obvykle pohybuje v rozmezí od 60 Hz do 240 Hz. Údaj obnovovací frekvence je značně ovlivněn různými marketingovými triky a různí výrobci používají jiné způsoby výpočtu obnovovacích frekvencí. Můžete se setkat například s frekvencí 800 Hz MCI, 900 Hz CMR a podobně, kdy písmena uváděná za frekvencí vyjadřují právě onu rozdílnou metodu, kterou se frekvence počítá. Díky softwarovému dopočtu je velice komplikované dohledat reálnou obnovovací frekvencí. Volte frekvenci s hodnotami nad 100 Hz, které vám zajistí plynulé zobrazení rychlých filmových scén.

Jaký signál chcete přijímat?

Tuner patří mezi základní výbavu TV, díky které můžeme sledovat televizní pořady. Existují tři základní druhy televizního vysílání – pozemní (DVB-T), kabelové (DVB-C) a satelitní (DVB-S). Při výběru je už dnes nutné vybírat modely s DVB-T2 a kodekem HEVC (H.265), které bude jediným způsobem, jak přijímat pozemní vysílání.
DVB-T2 – nastupující standard pozemního vysílání. Přináší efektivnější kódování, které umožňuje větší datový tok, obraz ve vetší kvalitě
DVB-T – stávající standard pozemního vysílání, které je postupně nahrazován standardem DVB-T2. Vysílání v DVB-T bude ukončeno nejpozději 1. února 2021.
DVB-S2 – satelitní příjem, k plnému využití tuneru potřebujete ještě příslušný zdroj signálu, dekódovací modul a kartu pro sledování placených stanic.
DVB-C – kabelový příjem, k plnému využití tuneru potřebujete ještě příslušný zdroj signálu a kartu pro sledování placených stanic.

Vstupy

Vstupy do televize umožňují propojení s různými dalšími multimediálními zařízeními a výrazně tak rozšiřují využití běžného televizoru. Spočítejte si, kolik konektorů budete připojovat současně (set-top-box, blu-ray přehrávač, počítač, herní konzole), a tolik konektorů musí vaše nová televize mít. Základním konektorem je HDMI. Tím propojíte televizi se zdroji HD obsahu jako je blu-ray přehrávač, herní konzole nebo počítač. Pokud chcete na televizi přehrávat filmy či promítat fotky z vašich telefonů a flash disků, neobejdete se bez USB konektorů. Pokud má vaše televize síťové rozhraní: kabelový LAN/ethernet nebo bezdrátové Wi-Fi, můžete přehrávat hudbu, filmy a fotky, které jsou sdílené v domácí počítačové síti. Další možný konektor může být SCART, ten se hodí pro připojení starších zařízení, jako je třeba videopřehrávač. Pro rychlý přenos zvuku do sluchátek se bude hodit sluchátkový výstup. Využijete ho například při hraní her.

Spotřeba

Co se týče spotřeby televizorů, záleží převážně na technologii využívané k zobrazování obrazu a dále na velikosti úhlopříčky. Např. LCD či LED televizory jsou energeticky šetrnější než plazmové. Běžně se spotřeba pohybuje okolo 100 kWh, technologicky vyspělejší televizory spotřebují i 200 kWh/rok.
O spotřebě se dozvíte z energetického štítku.

 Energetický štítek

Energetický štítek označuje energetickou náročnost spotřebičů. U televizorů  označuje výrobce a model, energetickou třídu, spotřebu zapnutého TV (uváděná ve wattech, označuje běžnou spotřebu zapnutého televizoru za jednu hodinu), přibližnou roční spotřebu zapnutého televizoru (v kWh) a velikost úhlopříčky. V případě, že televizor dsponuje vypínačem, najdete na štítku i symbol vypínače. Roční spotřeba elektrické energie je počítána s předpokladem, že televizor je zapnutý 4 hodiny denně. Energetická třída vypovídá o spotřebě a úspornosti spotřebiče. Rozlišuje se od A po G (při TV max. F), přičemž energetická třída A může být dále rozdělena na A+ až A+++. Rozdíl ve spotřebě mezi jednotlivými třídami je 25%. Většina televizorů se řadí do třídy A a výše, najdete však i modely v třídách B, C a D.

Technologie zobrazování

V dnešní době můžete na trhu vybírat ze několika druhů televizorů.

Plazmové televize – Dnes jsou plazmové televize minulostí a skoro žádný prodejce už je nenabízí.  Výhodami tohoto typu televizoru  byl kvalitní pozorovací úhel, živé barvy a kvalitní zobrazení černé barvy, stabilní osvětlení a plynulejší obraz. K nevýhodám patří zmiňovaná  spotřeba, krátká životnost panelů a vypalování pixelů.

LCD televize – Hlavní rozdíl oproti plazmovým televizím spočívá v podsvícení obrazovky. LCD televize jsou nejpoužívanější technologií, protože nabízí rovnoměrnější podsvícení, jsou levnější a nedochází u nich k vypalování obrazu. Jejich nevýhodou je pomalejší odezva, horší zobrazení tmavých barev, anebo poněkud horší pozorovací úhly.

LED televize – Led televize je podsvícena LED diodami. Ty dodávají obrazu zářivější a živější barvy. Diody mohou být umístěny po stranách panelu (Edge), nebo po celé ploše (Direct). Lepší podsvícení znamená také nižší spotřebu, lepší zobrazení barev, jas a velmi dlouhou životnost. Nevýhodou těchto televizí je horší pozorovací úhel a vysoká cena.

OLED televize – Mají nejvyšší kvalitu obrazu a nejvěrnější podání barev. Stejně jako plazmové televize nepoužívají podsvícení, takže nabízí věrné zobrazení černé barvy a bleskovou odezvu.  Výrobci nabízí velmi tenké varianty panelů, což může být výhodou vzhledem k snadné mobilitě televizoru.  Další výhodou je nízká spotřeba elektrické energie a výborné pozorovací úhly. Nevýhodou OLED televizorů je jejich vysoká pořizovací cena.

QLED televize – Vychází z klasického principu podsvícení LED diodami. Rozdíl tkví v použití Quantum Dot technologie (QD technologie). Jde o inovaci starých známých LED televizorů, nikoli o žádnou revoluční technologii. Kvalitativně se však QLED televize dostávají na úroveň OLED s dosažením většího jasu, tedy lepších barev, avšak ne tak výrazné černé. Základem QD technologie jsou světelné diody, které pohlcují a zase vyzařují světelný paprsek. Každá základní barva má svoji diodu, a tím pádem i svůj vlastní paprsek. To znamená, že barvy na obrazovce jsou krásně čisté. Výhodou těchto televizorů je rovněž energetická nenáročnost. Na konci léta 2018 představila společnost Samsung první televizi s QLED technologií a kvalitou rozlišení​ 8K.

Smart TV – Smart TV se od těch klasických odlišují především v možnosti zobrazení obsahu, ke kterému se připojují pomocí internetu, můžete sledovat pořady online, využívat placený obsah z Netflixu,Televizor můžete spárovat s jiným zařízením tabletem či notebookem a promítat obraz z něj na televizor. Pro snadné a uživatelsky příjemné ovládání se často používají speciální ovladače, bezdrátové myši či klávesnice. Některé Smart televize můžete dokonce ovládat hlasem nebo gesty.Chytré munu – Na dálkovém ovladačí naleznete barevné tlačítko, kterým se dostaneme do Smart menu. V něm naleznete internetové aplikace, naposledy přehrávané pořady, denní zprávy – podobně jako ve vašem SmartPhonu. Přes WiFi televizi můžete spárovat se SmartPhonem a ten poté používat jako ovladač televize. Operační systém televize musí být s jednotlivými aplikacemi kompatibilní. Operační systémy jsou různé, některé TV mají Android, jiné značky upřednostňují svůj vlastní OS.  Nevýhodou u tohoto typu televizoru je vysoka cena a složitější ovládání.

Televizory do 10 00KČ se řadí do nejnižší cenová kategorie, to ale neznamená, že se nedají vybrat kvalitní kousky. Typické je minimálně HD rozlišení, odezva 15 ms a nízká spotřeba energie. Obvykle disponují menší obrazovkou a smart funkce nemají.

Nejlepší televize do 10 000Kč dle Heureka cz

LG 43UM7100 – Vysoce inteligentní televizor, který se navíc dokáže sám postupem času učit. Na základě získaných informací je vám pak televizor schopen navrhnout vhodný film, program anebo hudbu. Velkou výhodou je kromě inteligentního učení také možnost ovládání a obsluha televizoru hlasem. Stačí jen položit otázku Google Asistentovi, třeba i v průběhu sledování filmu, a ten vám rychle odpoví, a to navíc tak, že neruší Vaše sledování! Samozřejmostí televizoru je pak také mimo Google Asistenta i podpora služby Amazon Alexa anebo obsluha dalších zařízení ve Vaší chytré domácnosti. Ke všemu stačí jen stisknout a podržet tlačítko na ovladači Magic Remote, žádná další zařízení nejsou potřeba. Magic ovladač není součástí balení, ale lze dokoupit.
Vysoké rozlišení 4K – Realističtější obraz, jemné detaily a živé barvy – to je rozlišení 4K, které poskytuje 4x vyšší rozlišení než běžné Full HD rozlišení..
Rychlý a přesný procesor – Televizor je vybavený rychlým a přesným čtyřjádrovým procesorem, který se postará o obraz bez šumu s dynamickými barvami a kontrastem. K tomu navíc se postará i o to, že je i obraz v nízkém rozlišení převáděn na rozlišení vyšší, co nejblíže obrazu v 4K rozlišení.
Opravdová přesnost barev – I ty nejjemnější barevné nuance jsou v televizoru přesně zohledněny. Všechny barvy jsou tak ostré, bohaté a reálné.
Klíčové vlastnosti
43“ SMART LED televizor s úhlopříčkou 108 cm s rozlišením 4K (3840 x 2160 px). Typ tuneru: DVB-C/T/T2/S/S2. Podpora HDR 10, HLG, HEVC H.265 kodek, VP9, Wide Color Gamut, 4K Upscaler. 2.0 systém reproduktorů. 20 W výkon. DTS Dekodér, bezdrátová zvuková synchronizace, ARC. Smart funkce a sdílení: Webový prohlížeč. Hbb TV. Operační systém webOS Smart TV. Google Asistent, Apple AirPlay 2. Podpora nahrávání TV vysílání. Připojení mobilního telefonu. Amazon Alexa. Apple HomeKit. Připojení klávesnice a myši. Bluetooth v5.0. Podpora DLNA, Miracast a Wi-Fi. Podpora VESA 200 x 200. Energetická třída A.

RECENZE A CENY

LG 55UM7100 – velký televizor, na němž si konečně naplno užijete oblíbené filmy a seriály a sportovní přenosy budou ještě dramatičtější. V jeho repertoáru je přitom vše, co moderní divák požaduje – přináší nejen nádherný obraz díky 4K Ultra HD rozlišení a 4K Active HDR pro mnohem lepší kontrast i jas, ale také chytré funkce nebo nádherný design.
Hodiny zábavy v perfektní kvalit – Užívat si můžete všech výhod Smart TV, a to zásluhou operačního systému webOS, jenž umožňuje například sledovat televizní archivy pomocí podpory HbbTV nebo si vychutnávat nejnovější seriály na Netflixu i se bavit s oblíbenými youtubery na YouTube. 4K Ultra HD rozlišení přináší čtyřikrát více detailů než standard v podobě Full HD televize. Výsledkem je bohatý obraz a mimořádně příjemný zážitek ze sledování TV.
Za vysokou kvalitou obrazu stojí mimo jiné i čtyřjádrový procesor starající se o eliminaci nežádoucího šumu, vylepšení ostrosti a také v případech nižší zdrojové kvality o převod obrazu na kvalitu blížící se 4K. Nejdůležitější vlastnosti: úhlopříčka:55 palců, rozlišení:3840 x 2160 pixely, výrobní technologie:LCD, index zpracování obrazu:1600, Smart TV:ano

RECENZE A CENY

Samsung UE43RU7092 – Moderní elegance Ultra HD televizoru Samsung přirozeně zvýrazní vkusný design vašeho stylového interiéru. Vychutnejte si ostrý a jasný obraz v rozlišení 4K UHD, které má 4× více pixelů než Full HD TV. Odteď uvidíte v každé scéně i ty nejmenší detaily. Oblíbený obsah si nyní vychutnáte ve zcela přirozených barvách a plný detailů, které budou tak ostré jako ve skutečnosti. Váš zážitek ze sledování bude jednoduše ještě barevnější. Obrazová kvalita vás ohromí. Stojí za ní jediný čip, který řídí zobrazení barev, optimalizuje vysoký kontrastní poměr a ovládá HDR. Vychutnejte si barvy, ostrost a úroveň kontrastu optimalizované přesně pro váš divácký zážitek. Technologie UHD Dimming rozděluje obrazovku na malé bloky, jejichž reprodukci obrazu upravuje tak, aby byl výsledek ještě detailnější. Smart Hub a Samsung One Remote dělají vaši Samsung UHD TV ještě chytřejší. Veškerý obsah díky nim máte na dosah prstu, od set-top boxu po konzole, aplikaci a živé vysílání. Vše, co potřebujete, je jeden ovladač.
Klíčové vlastnosti
43″ Smart TV s rozlišením 4K UHD (3840 x 2160 px). Index kvality obrazu 1 400, přirozené barvy, UHD procesor, HDR 10+, integrované IPTV. Vychutnejte si ostrý a jasný obraz na 4K UHD TV, která má 4× více pixelů než Full HD TV. Výjimečně velká podívaná. Moderní elegance tenkého designu, Airplay 2, HDMI (ARC), Edge LED podsvícení.

RECENZE A CENY

Samsung UE50RU7092 – S televizorem Samsung bude každé sledování filmu nebo hraní hry tak realistické a živé, jak jen si dokážete představit. Skvělé rozlišení 4K UHD, technologie HDR a UHD Dimming vám zajistí dokonalý každodenní zážitek. Dostatečně jasné scény a detailní vykreslení všech bodů obrazu zajistí, že i tmavé nebo příliš jasné scény budou absolutně přehledné a ostré. Díky vynikajícímu zpracování celého modelu si užijete obrovskou obrazovku v úzkém a lehkém těle s minimálními rámečky. Příjemnou inovací je i funkce Samsung One Remote a, jelikož televizory Samsung dokáží najít společnou řeč i s výrobky od společnosti Apple, můžete si snadno přehrávat videa ze svého telefonu na opravdu veliké ploše.
Klíčové vlastnosti – 50″ 4K Ultra HD Smart TV • rozlišení 3840×2160 px • 1400 PQI • HDR 10+ Integrované • IPTV • technologie PurColour • tenký design • AppleTV • UHD Dimming • tuner DVB T2/C/S2 • kodek HEVC (H.265) – nový digitální standard • Wi-Fi • LAN • 3x HDMI • 2x USB • CI+ • zvuk Dolby Digital Plus • výkon 20 W • operační systém Tizen

RECENZE A CENY

Samsung UE55RU7092 – Oblíbený obsah si nyní vychutnáte ve zcela přirozených barvách a plný detailů, které budou tak ostré jako ve skutečnosti. Váš zážitek ze sledování bude jednoduše ještě barevnější. Obrazová kvalita vás ohromí. Stojí za ní jediný čip, který řídí zobrazení barev, optimalizuje vysoký kontrastní poměr a ovládá HDR. Vychutnejte si barvy, ostrost a úroveň kontrastu optimalizované přesně pro váš divácký zážitek. Technologie UHD Dimming rozděluje obrazovku na malé bloky, jejichž podání obrazu upravuje tak, aby byl výsledný obraz ještě detailnější.
Klíčové vlastnosti – 55″ Smart TV s rozlišením 4K UHD (3840 x 2160 px). Index kvality obrazu 1 400, přirozené barvy, UHD procesor, HDR 10+, integrované IPTV. Vychutnejte si ostrý a jasný obraz na 4K UHD TV, která má 4× více pixelů než Full HD TV. Výjimečně velká podívaná. Moderní elegance tenkého designu, Airplay 2, HDMI (ARC), Edge LED podsvícení.

RECENZE A CENY

Samsung UE55RU7092 – Tenké provedení, elegantní design
Moderní elegance Ultra HD televizoru Samsung přirozeně zvýrazní vkusný design vašeho stylového interiéru. Vychutnejte si ostrý a jasný obraz v rozlišení 4K UHD, které má 4× více pixelů než Full HD TV. Odteď uvidíte v každé scéně i ty nejmenší detaily. Oblíbený obsah si vychutnáte ve zcela přirozených barvách a plný detailů, které budou tak ostré jako ve skutečnosti. Váš zážitek ze sledování bude jednoduše ještě barevnější. Obrazová kvalita vás ohromí už na první dojem. Stojí za ní jediný čip, jenž řídí zobrazení barev, optimalizuje vysoký kontrastní poměr a ovládá vysoký dynamický rozsah HDR.
Vychutnejte si barvy, ostrost a úroveň kontrastu optimalizované přesně pro váš divácký zážitek. Technologie UHD Dimming rozděluje obrazovku na malé bloky, jejichž reprodukci obrazu upravuje tak, aby byl výsledek ještě detailnější.
Klíčové vlastnosti
4K Smart Televize Samsung UE55RU7092 LED SMART UHD TV, 55″(138 cm), Ultra HD, PQI 1400, HDR (HDR10+/HLG), Tuner DVB T2/C/S2, HbbTV, Wi-Fi, Bluetooth, LAN, DLNA, HbbTV 1.5, webový prohlížeč, Dolby Digital Plus, Miracast

RECENZE A CENY

LG 49UM7100 – Elegantní LED Smart televizor LG 49UM7100 s úhlopříčkou 49″ (123 cm), 4K Ultra HD rozlišením (3840 x 2160) a operačním systémem webOS Smart TV přináší sytý a realistický obraz zaobalený do sofistikovaného designu s tenkým rámem. Kromě toho nabízí čtyřjádrový procesor (eliminuje šumy a zobrazuje dynamické barvy a skvělý kontrast) či služby Asistent Google a Amazon Alexa, které rozšíří váš zážitek s umělou inteligencí. Unikátní detaily, které si vychutnáte ze širokého pozorovacího úhlu, zajistí funkce 4K Active HDR optimalizující všechny scény. Technologie Ultra Surround se postará o vysoce kvalitní zvuk (výkon 20 W), který bude přicházet z více virtuálních zvukových kanálů. S určitostí potěší přítomnost Bluetooth v5.0, Wi-Fi či Magic Mobile Connection..
Klíčové vlastnosti
LG 49UM7100PLB LED Smart UHD TV 49″ (123cm), UltraHD, DVB-T2/C/S2, HDMI, USB, WiFi, DLNA, Miracast, Widi, webOS, HDR Dynamické mapování tónů, Propojení s mobilem

RECENZE A CENY

Dovednosti

Zveřejněno

25. 4. 2020