Vybíráme ventilátor, na co se zaměřit?

Horké dny přimějí mnoho lidí ke koupi ventilátoru. Ventilátory jsou ideálním řešením, jak ochladit vzduch v místnosti, včetně vaší ložnice, obývacího pokoje nebo terasy, ale také kanceláře. Pro některé komerční prostory jsou vhodnější stropní ventilátory.

Typy ventilátorů

Většina ventilátorů se skládá z lopatek, motoru nebo zdroje energie a struktur, které ji udržují ve svislé poloze (stojany, nohy, základny atd.).

Stropní větráky

Stropní větráky se více hodí do větších místností nebo komerčních prostor.

Volně stojící ventilátory

Stojící ventilátory mají tradiční design čepele a krytu připevněný k vzpřímené tyči.

Stolní ventilátory

Stolní ventilátory se nejčastěji používají v kancelářích. Snadno se umístí na psací stůl, aniž by narušoval pracovní prostor.

Kam ventilátor umístit?

Určení umístění ventilátoru bude řídit váš výběr velikosti ventilátoru, typu, požadavků na energii a schopnosti chlazení. Některé ventilátory mají kolečka, což je činí více mobilní, zatímco jiné se přišroubovávají na zeď nebo stojí napevno na stole.

Určité funkce mohou ovlivnit umístění ventilátoru. Například delší napájecí kabely a přístup k dálkovému ovládání umožňují umístit ventilátor do méně přístupné oblasti, kde může mít větší dopad na chlazení nebo zůstat mimo dosah. Naopak, vaše poloha bude do značné míry určovat, jaký druh ventilátoru si chcete pořídit. Ve skladu nebo v kanceláři, kde je potřeba neustálá komunikace mezi pracovníky, může být zapotřebí tišší ventilátor, aby se předešlo znečištění hlukem.

Jak silný musí být ventilátor?

V závislosti na tom, jak plánujete používat ventilátor, budete chtít vzít v úvahu množství chladicí energie, kterou ventilátor může produkovat. S výrobou chladnějšího vzduchu také souvisí spotřeba energie.  Bez ohledu na to, zda je ventilátor určen do vaší ložnice nebo do skladu, budete chtít, aby určité funkce nejlépe vyhovovaly vašemu použití. Potřebujete, aby ventilátor ochladil vzduch po celé místnosti nebo aby chlad proudil pouze na jedno určité místo?

Některé ventilátory vám dokonce nabízejí výběr z různých oscilačních vzorců nebo rychlostí. Mezi další funkce, které je třeba zvážit, patří časovač, nastavitelný směr proudění vzduchu, mobilita, uživatelská přívětivost ovládacích prvků, přístup k dálkovému ovládání, nízká hlučnost, více rychlostí ventilátoru a možnosti napájení.

Dovednosti

Zveřejněno

14. 6. 2020

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *