Zázrak na obličej, díky kterému už nebudete muset na kosmetiku

Kartáček na obličej dobývá svět. Je skvělou pomůckou pro domácí kosmetiku. Vyčistí, promasíruje a uvolní vaši pleť. Účinné látky z pleťových přípravků dostane hlouběji do kůže. Výhody čisticího kartáčku na obličej jsou nepřekonatelné, protože nahrazuje čisticí péči tonikem, čisticím gelem i peelingem. Použití kartáčku je mnohem účinnější než tření vatovými tamponky. Díky tomu se  krémy lépe vstřebávají do hlubších vrstev pokožky .

V úvodu musíme zmínit, že kartáček (zejména rotační s otočnou hlavicí) není vhodný pro všechny typy pleti a jeho příliš časté používání může zhoršit stav pokožky, zejména velmi suché, atopické, alergické nebo poškozené. Na druhou stranu, sonické modely (s jemnými vibracemi a se silikonovými vložkami) jsou vhodné i pro zmíněné typy pleti, jen je třeba zvolit správný model. Po použití bude pokožka hladší, jemnější, zářivější a bez černých teček, stejně jako budou znatelně lepší účinky kosmetiky, která může konečně rovnoměrně proniknout do obličeje, krku a dekoltu.

Kartáček na obličej – pouze pro mastnou pleť?

V případě mastné pleti je kartáček velmi užitečný, ale co suchá a citlivá? Mastná pleť je velmi náchylná k hromadění nečistot, protože vylučuje velké množství mazu, který může ucpat vlasové folikuly. Nějakou dobu existoval stereotyp, že kartáčky na obličej jsou dobrou pomůckou pouze pro mastnou a aknózní pleť, u které je systematická exfoliace prevencí vzniku černých teček a pupíků. Nyní lze i jemnou pokožku očistit jemnou mechanickou pulzací sonického kartáče, které fungují bez tření a nenarušují přirozenou ochrannou bariéru, stimulují krevní oběh a působí jako uvolňující masáž.

Co může udělat kartáč na obličej?

Ani ty nejdražší krémy a gely  „neprorazí“ silnou vrstvu pokožky, nevyčistí do hloubky ucpané póry a neodstraní nečistoty, které se nám hromadí na obličeji. Kartáček a pomůcky pro exfoliační ošetření vám pomohou účinněji vyčistit pleť skutečně do hloubky. Čistá pokožka získá zářivost, jednotnou barvu a jemné vrásky budou mělčí. Takto očištěná pokožka velmi dobře vstřebává živiny, a tak se regeneruje rychleji a efektivněji.

Dovednosti

Zveřejněno

3. 2. 2021