Žebříček nejlepších smartphonů pro rok 2022

Výrobci smartphonů se neustále předhánějí v tom, kdo vydá ten nejlepší nový model. Právě to zaručuje, že výběr bude neustále velký a že se i technologie bude neustále posouvat. Pokud zvažujete nákup nového zařízení, podívejte se na náš přehled toho nejlepšího, co v letošním roce vzniklo. 

Každý z níže zmíněných modelů je vlajkovou lodí dané značky. Neexistuje tedy špatný výběr. Ať už zvolíte kterýkoliv z nich, dostanete kvalitní zařízení s nadupanou výbavou a velmi přívětivým uživatelským prostředím. Při výběru se můžete více soustředit na detaily, aby vám telefon maximálně vyhovoval.

Samsung Galaxy S22

Samsung Galaxy S22 5G S901B 8GB/256GB recenze

Z řady korejského výrobce byly na začátku roku představeny 3 modely – Galaxy S22, S22+ a S22 Ultra. Ty se od sebe liší v některých specifikách. Všechny mají obrazovku Dynamic AMOLED 2X s adaptivní obnovovací frekvencí 120 Hz a Gorilla Glass Victus + Coating. Silným komponentem je také procesor Exynos 2200. U všech modelů budete mít komunikační modul 5G a budou voděodolné podle standardu IP68. Liší se pak velikost RAM, úhlopříčkou displeje, sadou fotoaparátů a kapacitou baterie.

iPhone 13

Apple iPhone 13 128GB recenze

Také Apple si v rámci nové řady připravil několik modelů. A to hned 4 – iPhone 13, 13 mini, 13 Pro a 13 Pro Max. Jsou stvořené, aby vyhověly i nejnáročnějším uživatelům. Chloubou této řady je výkonný procesor A15 Bionic. Oproti telefonům z předchozích let se zlepšily fotoaparáty a prodloužila se výdrž baterie. Rozdíly mezi jednotlivými modely jsou v rozměrech, možnostech fotografování a v dalších doplňkových funkcích.

Xiaomi řady 12

Xiaomi 12 5G 8GB/128GB recenze

Opět se jedná o několik podobných modelů. Konkrétně jde o Xiaomi 12, 12X, 12 Pro. Model 12 disponuje procesorem Snapdragon 8 Gen. 1 a bezdrátovým nabíjením. Oproti tomu 12X má procesor Snapdragon 870 5G a nabíjet ho bezdrátově není možné. Další specifikace mají už stejné – obrazovku, výkon, kvalitu fotografií a komunikační možnosti. Nejdražší ze všech tři je 12 Pro. Jeho největší zbraní je fotoaparát. Má hned tři 50 Mpix objektivy – širokoúhlý, ultraširokoúhlý a teleobjektiv. Mnoho lidí potěší také sestava 4 reproduktorů Harman Kardon. 12 a 12X mají pouze dva.

Motorola Edge 30 Pro

Motorola Edge 30 Pro 12GB/256GB recenze

Tento model od Motoroly ohromí především svým výkonem. Procesor Snapdragon 8 Gen. 1 spolupracuje s 12 GB RAM. O plynulý chod postará také Android 12. Smartphone si tak poradí s jakkoliv náročnou hrou či objemnou aplikací. Vše uvidíte na velké OLED Full HD+ obrazovce, která navíc podporuje stylus. Potěší i kapacita baterie (4800 mAh). Tu lze nabít bezdrátově.

Poco F4 GT

POCO F4 GT 12GB/256GB recenze

Nejlepší model značky Poco (ta je příbuzná se značkou Xiaomi) cílí svou výbavou na specifickou skupinu uživatelů – hráče. Jeho vybavení je tak uzpůsobené tomu, aby každá hra na telefonu hladce běžela a navíc také vypadala skvěle. Zajistí to momentálně nejúčinnější procesor Snapdragon 8 Gen. 1 a AMOLED displej s obnovovací frekvencí 120 Hz. Výhodou jsou také stereo reproduktory a rychlé nabíjení. Samozřejmostí je podpora 5G.

Dovednosti

Zveřejněno

26. 10. 2022